+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda Twitter Nasıl Türkçe yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Twitter Nasıl Türkçe yapılır
  Twitter Nasıl Türkçe yapılır. 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Twitter’a Türkçe Nasıl Üye Olunur?
  Twitter’a üye olmak için Twitter.com adresine giriş yapıyoruz.
  EKRANDA, TURUNCU BİR DÜĞME VAR. ÜZERİNDE DE “Let me in>” YAZIYOR. O TURUNCU DÜĞMEYE TIKLAYARAK ÜYELİK İŞLEMİNE BAŞLIYORSUNUZ.
  Böyle bir kayıt formu karşımıza çıkıyor. 1 numaralı alana adımızı ve soyadımızı yazıyoruz. 2 numaralı alana Twitter’da kullanacağımız username yani kullanıcı adını yazıyoruz. Bu kullanıcı adı aynı zamanda twitter.com/kullaniciadi şeklinde Twitter sayfa bağlantımızı da oluşturacak. Bunun için daha önce alınmamış bir kullanıcı adı seçmelisiniz. 3 numaralı alana en az 6 karakter uzunluğunda bir parola giriyoruz. 4 numaralı alana ise email adresimizi giriyoruz. Daha sonra hesabımızın aktivasyon işlemleri için kullandığınız, gerçek bir email adresi girmelisiniz. 5 numaralı alanı seçerseniz başkaları Twitter’da email adresiniz ile arama yapıp sizi bulabilir. Twitter’ın gelişmeler hakkında sizi mail ile haberdar etmesini istiyorsanız 6 numaralı alanı da seçin.
  İşlemleri tamamladıktan sonra “Create my account butonuna” tıklayın. Karşınıza “Are you human” başlıklı bir pencere gelecek.
  Bu sizin robot olmadığınızı, yani herhangi bir program aracılığı ile rastgele sahte hesaplar açmadığınızı onaylamak için karşınıza çıkarılmış bir işlemdir. 1 numaralı alana hemen yukarıda gördüğünüz kelimeleri yazmalısınız. Eğer harfleri okuyamıyorsanız 2 numaralı alandaki “Get two new words” bağlantısına tıklayarak yeni kelimeler çıkarabilirsiniz ve 3 numaralı alandaki “Hear a set of words” bağlantısına tıklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz. İki kelimeyi 1 numarala alana yazdıktan sonra “Finish” butonuna tıklayın.
  Şimdi karşımıza 3 aşamalı bir işlemi içeren opsiyonel olarak kullanacağımız sayfa çıkacak.
  İlk aşamamız “suggestions” yani “öneriler”. Bu işlem daha önce de söylediğim gibi opsiyoneldir. Bu sayfadaki 1 numaralı alandan istediğiniz kategoriyi seçerek bu kategorideki kullanıcıları listeleyip, takip edebilirsiniz. (Kategori seçtikten bazı kullanıcılar sıralanacak ve yan kısımlarında “+Follow” butonu olacaktır. Bu butona tıklayarak takibe başlayabilirsiniz.) Eğer işlemi tamamladıysanız veya bu işlemi atlamak istiyorsanız 2 numaralı alandaki “Next step: Friends” butonuna tıklayın.
  Bu aşamada Gmail, Yahoo ve AOL e-posta hesaplarınız ile arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.
  Eğer bu işlemi atlamak istiyorsanız 5 numaralı alandaki “Next step: Others”, eğer bir önceki işleme dönüş yapmak istiyorsanız 4 numaralı alandaki “Previous step: suggestions” butonuna tıklayın.
  Arkadaşlarınızı bulmak için ilk olarak 1 numaralı alandan hesap türünüzü seçmelisiniz. Daha sonra 2 numaralı alana e-mail adresinizi, 3 numaralı alana ise e-mail adresinizin şifresini yazmalısınız. Daha sonra “Find Friends” butonuna tıklayın. Biraz bekledikten sonra varsa Twitter kullanan arkadaşlarınız listelenecektir. Yine “Follow” butonuna tıklayıp arkadaşlarınızı takibe başlayabilirsiniz. Daha sonra 5 numaralı alandaki butona tıklayarak son işleme geçiş yapalım.
  Bu aşamada 1 numaralı alana isim veya isim-soyisim yazarak takip etmek istediğiniz hesapları arayabilirsiniz. Arama yaptıktan sonra eğer varsa yine kullanıcılar listelenecektir. İstediklerinizi yine “Follow” butonuna tıklayarak takibe başlayabilirsiniz.
  3 numaralı alandaki butona tıklayarak bir önceki aşamaya dönüş yapabilir veya işlemi tamamladıysanız 2 numaralı alandaki butona tıklayarak kaydı tamamlayabilirsiniz.
  Twitter kayıt işleminiz tamamlandı! Şimdi 1 numaralı alana göz atıyoruz. Bu alanda e-mail adresimize hesabımızı onaylamamız için bir aktivasyon maili gönderildiği uyarısı yazıyor. Email adresimize giriş yaparak Twitter’dan gelen maili açıyoruz. Gelen mailde hesabımızı aktifleştirmemiz için bir bağlantı verilecektir. O bağlantıya tıklayarak hesabımızı aktifleştiriyoruz.
 3. Ziyaretçi
  nasıl olacağını mılmıyorum
 4. Ziyaretçi
  kayıt olmayı değil yazılanları tukça yapmak istiyorum anlatabıldımmı

+ Yorum Gönder


twitter hesabımı nasıl türkçe yaparım,  twitter nasıl türkçe yapılır