+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda Happy Sleep Horlama Tedavisinde En Etkili Horlama Aparatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Happy Sleep Horlama Tedavisinde En Etkili Horlama Aparatı
  Happy sleep diye bir cihaz cıkmıs. Magnetik terapi saglıyormus. Herhangi bir dusuncesi olan var mı? Bir akrabam denedi faydasını gormus. tavsiyesi olan var mı? 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Happy Sleep Horlama Tedavisinde En Etkili Horlama Aparatı

  Horlama Nedir:


  Horlama uykuda daralmış olan üst solunum yolundan solunum esnasında havanın geçiş yaparken oluşturduğu Türbilans nedeniyle üst solunum yolu dokularının titreşimi ile oluşan çok rahatsız edici sestir. Kişinin maddi ve manevi yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir.

  Horlamanın Zararları:

  Horlayan kişilerde kalp hastalıkları başta olmak üzere pek çok hastalıkların görülme sıklığı daha fazladır.Horlama önemli bir hastalığın belirtisi olabilir.Horlama yüksek tansiyon şeker hastalığı ve şiddetli baş ağrılarına sebebiyet verebilir.Cinsel huzursuzluk, cinsel bozukluklar, iş verimliliğinde önemli ölçüde düşüşler, eşler arasında boşanmalara kadar varan istenmeyen durumlara yol açar.Yapılan bir çok araştırmada boşanan eşlerin çoğu eşlerinin horladığından şikayet ettiği görülmüştür.Bunların yanında gündüzleri halsizlikler,uyuklamalar, çalışma isteksizliği, aşırı yorgunluk hissi görülür.Yine Amerika da yapılan yeni bir araştırmada günde 7 saatten az uyuyan kişilerde kalp hastalıklarının 10 kat daha fazla görüldüğü tespit edilmiştir.  Horlamanın Nedenleri:

  Horlama nedenlerinden en başta gelen, burun başlangıç bölgesinin çok dar olması ve nefesin rahat geçiş sağlayamamasından kaynaklanır.Bunun yanında nefes geçiş dokularının sarkması, küçük dilin normalden büyük olması ,burunda kemik eğriliği, damağın aşırı yumuşak olması ve dil kaslarında gerginliğin azalması, nefes geçiş borusundaki daralmalar, psikolojik nedenler,aşırı stres ve yorgunluk, sinüslerdeki tıkanmalar,fazla kilo problemi,alkol kullanımı , horlama nedenlerindendir.

  Happy Sleep Nedir ve Nasıl etki eder :

  Happy Sleep tüm dünyada onbinlerce kişi tarafından horlama sorununa karşı etkin bir şekilde kullanılan teknoloji harikası bir üründür .Happy Sleep Almanya’dan ithal CE ve FDA onayklıdır.İçerisinde son teknolojinin geliştirdiği, yüksek güce sahip CMOS CHİP leri bulunmaktadır.Bu cipler burun bölgesine fiziksel terapi sağlayan, içerisinde bor, alüminyum silisyum gibi mikro magnetik elementler içermektedir.İki kenarından nefesin kolay geçmesini sağlayan oluk bulunmaktadır.Happy Sleep burun bölgesindeki Trigeminal bölge ( sinir uçlarının sonu) etkili bir şekilde aktif hale getirir ve nefes alma sırasındaki iletişim yolunu açarak havanın rahat geçişini sağlar.

  Happy Sleep ilk kullanımdan itibaren etkisini gösterir, kısa zamanda horlamayı ortadan kaldırmaktadır.Hiçbir cerrahi müdahale gerektirmeden ağrı,sızı ve yan etki olmadan güvenli bir şekilde Happy Sleep in % 100 orijinal güçlü CMOS CHİP’i ve magnetik terapisi ile horlamanızdan kurtulabilirsiniz.  Happy Sleep’in Diğer Ürünlerden Farkı Nedir:

  Piyasada birçok taklit ürünler bulunmaktadır.Bu ürünlerin çoğu orijinal olmayıp mıknatıslı ve manyetiktir.Sağlığa zararlı olabilirler ve fayda sağlamazlar.Happy Sleep manyetik değildir, mıknatıs içermez. % 100 orjinaldir.CMOS CHİP ‘i magnetik elementler içermektedir..Hiçbir yan etkisi yoktur.Lütfen CE ve FDA standartlarında olmayan seri numarasız ürünlerden uzak durunuz.


  HORLAYAN KİŞİLER NELERE DİKKAT ETMELİDİR…:


  Alkol kesinlikle alınmamalı ( ALKOL ÜST SOLUNUM YOLLARINDA ÖDEME SEBEB OLMAKTADIR.)

  Hasta aşırı kilolu ise kilo vermeli , üst solunum yolu hastalıklarına karşı dikkatli olunmalı

  Sigara kullanılmamalı, yatmadan 2 saat önce aşırı yemek yenilmemeli

  Spora ağırlık verip kas yapısı güçlendirilmeli

  Aşırı yorgunluktan sakınılmalı, eşinin kendisinden önce uyumasını beklemeli

  Sırt üstü ve yüz üstü kesinlikle yatılmamalı

  Uyku getirici ve sakinleştirici ilaçlar uykudan önce alınm
  SIK SORULAN SORULAR

  1-Happy Sleep ne zaman etkisini gösterir : İlk kullanımdan itibaren etkisini gösterir .baş ağrıları varsa hafifler, sabahları daha dinç ve zinde uyanır. Sebebi bilinemeyen yorgunluklar azalmaya başlar.gündüz uyuklamaları ortadan kalkar.

  2-Ne zaman kullanmalıyım : Her akşam yatarken burun bölgesine takılır, sabah uyanınca çıkarılıp ılık suyla yıkanır ve kutusunda muhafaza edilir.

  3-Üründe sararma olurmu: Evet olabilir bu etki sağladığını gösterir.

  4-Nasıl muhafaza etmeliyim: Happysleep i manyetik ve mıknatıslı alanlardan X rey cihazlardan ve aşırı sıcaklıktan uzak tutunuz.

  5- Kimlere tavsiye edilmez : Kalp pili takılı onlalar ve ilerlemiş uyku apnesi olup oksijen destekli uyumak zorunda olanlar.

  6- Ne zaman etkilidir: Happysleep 2 yıl etkisini korur.
  7-Yan etkisi varmı : Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur

  8- Kullanım şekli nasıl :Çıkıntılı kısmı dudak üzerine gelecek şekilde buruna yerleştirilir,sizi asla rahatsız etmez.

  9- Teslimat ve ödeme şekli: 2 veya 3 iş günü içerisinde 79 TL kargo bizden adrese teslim edilir.Kapıda nakit yada kredi kartı ile ödeme yapılabilir.


  10- Cmos Chipi nedir: İleri teknoloji ile üretilen,içerisinde mikro magnetik elemetler taşıyan iyileştirici özellği bulunan yüksek teknoloji ürünüdür.

  12- CE nedir: Avrupa standartlarına uygun olduğunu gösteren belgedir.

 3. Ziyaretçi
  Sipariş için Telefon numarası 0216 3443333
 4. FERAY
  Devamlı Üye
  Horlamanın nedenleri ve riskleri

  Horlama uyku sırasında üst solunum yolunu oluşturan burun, yumuşak damak, küçük dil ve dil kökü gibi yapıların birlikte ya da ayrı ayrı darlıklarından kaynaklanan tatsız, rahatsız edici bir gürültü olarak tanımlanabilir.
  Horlama çoğu zaman çevreyi rahatsız edici bir gürültü olarak algılanır, ancak kimi zaman da kişinin kendi sağlığını tehdit edici bir hastalığın belirtisi olabilir.
  Horlamanın bir hastalık olduğunu kabul etmek, tedavi ve çözüm yollarını aramak için atılacak olan ilk adımdır. Genelde horlayan kişi kendi horlamasından rahatsız olmadığı için doktora tek başına, kendi rızasıyla başvurmaz. Horlayan kişi kötü bir uyku arkadaşı olduğundan horlayan hastalar, genellikle eşleri, birlikte iş gezilerine gidip aynı odayı paylaşmak zorunda oldukları arkadaşları ve hatta komşuları tarafından doktora götürülürler. Konunun bu yönünü ele alırsak horlama kişinin kendi sağlığını ve yaşamını riske eden bir haslatık olduğu kadar sosyal olarak da bir hastalıktır.
  Horlama konusundaki en önemli ayrım horlamanın ne zaman Sağlık problemine yol açtığının tesbitidir. Eğer uyku sırasında horlayan kişinin nefes durmaları oluyorsa ve bu soluksuz kalınan süre 10 saniyeden fazla ise bu durum da uyku apnes denilen ciddi sonuçlar doğurabilecek bir hastalıktan söz etmeyi gerektirebilir.


 5. Zühre
  Devamlı Üye
  horlama tedavisi nasıl yapılır

  Horlama sorunu günlük hayatımızda herkesin başına gelebilir. Hele ki herkesten geç yattıysanız veya birden uykunuz kaçtıysa bir de etrafınızda horlayan bir insan varsa işte o zaman yandınız. Sağa sola da dönseniz, başınızı yastığın altına da soksanız, yorganın altına da girseniz fayda etmez. Artık uykusuz bir gece sizi beklemektedir. Peki bizleri bu kadar rahatsız eden horlama neyden kaynaklanır, horlama için uzmanlar ne diyor, sıradan horlamalarda horlamanın çözüm yolları nelerdir? İşte basit horultudan kurtulmanın bazı yolları:

  Somnoplasti adı verilen teknik son yıllarda horlama tedavisinde kullanılan en yaygın yöntemlerden. Bu teknik radyofrekans dalgaları ile

  uygulanıyor. Radyofrekans dalgaları doku içerisine bilhassa yumuşak damağa verilerek iyileşme sağlanmaya çalışılıyor. Hastaya üç farklı noktadan 700 joule enerji veriliyor. İkişer dakika süren bu uygulamalar ile küçük dilin yukarı çekilmesi sağlanıyor. Böylece hasta rahat bir nefes alıyor. Bu uygulama günümüzde sadece basit horlamalarda kullanılabiliyor. Araştırmalara devam eden uzmanlar ileri derecedeki apne tedavisinde bu yöntemin kullanılamayacağını bildiriyor.

  Lazer yöntemi horlama tedavisinde denen bir başka yöntem olsa da bu tekniğin hasta açışından oldukça ağrılı olması yöntemin kullanımını sınırlandırmaktadır. Lazer tedavisi ile somnoplasti uygulaması arasında çözüme ulaşma açısından farklılık olmasa da lazer, hasta için somnoplastiden dört kat fazla ağrılı bir süreçtir.

  Neticede hangi teknik olursa olsun horlama, mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Eğer gereken önlem alınmazsa hastalık, çok ciddi boyutlara ulaşarak ölüme dahi sebebiyet verebilmektedir.

  Radyofrekansın Diğer uygulama alanları ise şöyle;


  Yumuşak damak
  Tonsil dokusu
  Dil kökü
  İnferior konka

  Radyofrekans tekniğinin artıları;

  Az acı veren bir yöntem oluşu
  Geri dönüşüme sahip olması
  Muayenehanede uygulanabilmesi
  Hastanın günlük hayatını aksatmayışı
  Yutkunma ve konuşma zorluğu oluşturmaması
  Mukoza hasarı meydana getirmeyişi
  Enfeksiyon riski taşımaması
  Doku hacmini azaltıcı etkisi
  Kontrol imkanının bulunması

  Radyofrekansın eksileri ise;

  Uygulama sayısının bir defayla sınırlı olmaması
  Body mass indeksi denilen vücut kitle indeksinin yüksek olduğu hastalarda başarı oranının az olması

  Radyofrekansın endikasyonları;
  Habitüel horlama
  Hafif uyku apnesi sendromu
  Alt konka hipertrofisi
  Obstrüktif tonsiller hipertrofi
  Dil kökü hipertrofisi


+ Yorum Gönder


happy sleep şikayet