+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda Hacı Bektaş Şenlikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hacı Bektaş Şenlikleri
  Merhabalar;
  Sitenizde Kültürel Faliyetler konusunda
  "Kültürel Faaliyetlerin Adı : Hacı Bektaş Veli Şenlikleri
  Yapıldığı Yer : Hacıbektaş
  Yapılacağı Tarihler : 13 - 18 Temmuz "
  olarak bir yazı bulunmaktadır.
  Hacı Bktaş Veli Şenlikleri Ağustos ayının 16-17-18 günlerinde yapılmaktadır.
  Düzeltmenizi rica eder, iyi günler dilerim 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Hacı Bektaş şenlikleri başlıyor

  NEVŞEHİR`in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen Hacı Bektaş Veli`yi anma törenlerinin, 16 Ağustos`ta başlayacağı bildirildi. Hacıbektaş Belediye Başkanı Alı Rıza Selmanpakoğlu, bu yıl 16-18 Ağustos arasında düzenlenen anma ve şenlikler konusunda yaptığı

  NEVŞEHİR`in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen Hacı Bektaş Veli`yi anma törenlerinin, 16 Ağustos`ta başlayacağı bildirildi.


  Hacıbektaş Belediye Başkanı Alı Rıza Selmanpakoğlu, bu yıl 16-18 Ağustos arasında düzenlenen anma ve şenlikler konusunda yaptığı açıklamada, şenliğe devlet erkanından birçok davetlinin katılacağını, bu yıl ilçede rekor ziyaretçi sayısına ulaşmayı tahmin ettiklerini belirtti. Bu yılki anma törenleri ve şenliklere büyük katılım beklediklerini, ilçede rekor bir ziyaretçi sayısına ulaşacaklarını tahmin ettiklerini ifade eden Selmanpakoğlu, çadırlarda yer bulamayan vatandaşların, ilçe halkı tarafından evlerde misafir edileceğine dikkati çekti.


  Selmanpakoğlu, 15. Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü`nün, anma ve şenliklerin açılış töreninde, Alevi-Bektaşi kültürüne katkılarından dolayı eski adalet bakanlarından Mehmet Seyfı Oktay`a verileceğini sözlerine ekledi.
 3. Ziyaretçi
  Çok sağalun.Sayenizde ödevimi yaptım. hacı bektaşı saygıyla aniyorum..
+ Yorum Gönder


hacı bektaş veli şenlikleri hakkında bilgi,  hacı bektaş şenlikleri,  hacı bektaş veli şenlikleri,  ağustos ayında düzenlenen hacı bektaş veli şenlikleri,  hacı bektaş veli şenlikleri ile ilgili bilgi,  hacı bektaşi veli şenlikleri