+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda İskoçyanın Geleneksel Yemekleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İskoçyanın Geleneksel Yemekleri
  Iskoçyanın Geneleksel Yemekleri 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  İSKOÇ USULÜ LAHANA ÇORBASI

  Malzemeler:
  1 adet lahana
  300 gr dana eti
  1500 gr su
  1 defne yaprağı
  4 biber çekirdeği
  1 baş soğan
  4 çorba kaşığı yulaf unu
  tuz
  maydanoz
  krutonlar

  Hazırlanışı:
  Et suyunun baharat ve soğanla pişirin, küçük doğranmış lahanaları da ilave edin. Yulaf ununu az miktarda su ile karıştırıp çorbaya ilave edin. Karıştırın. Eti kuşbaşı doğrayıp çorbaya ekleyin. Krutonlarla servise sunun.
 3. IŞILAY
  Devamlı Üye
  İSKOÇ YUMURTASI

  Kullanılacak malzeme (4 kişi için):
  6 yumurta,
  150 gram sosis,
  yeteri kadar un,
  kurutulmuş ekmek tozu,
  zeytinyağı ve tuz.

  Yapımı:
  Dört yumurtayı kaynamaya başlayan suya atıp on dakika içinde tuttuktan sonra bunları soğuk suya batırıp çıkarmalı ve kabuklarını ayıklamalı. Sosisleri hafifçe haşladıktan sonra bunları uzunlamasına ortadan ikiye doğramalı. Yumurtaları da uzunlamasına ikiye bölmeli. Sosislerden yumurtaların uzunluğunda parçalar kesmeli. Ortadan ikiye doğranmış yumurtaların arasına sosisleri yerleştirmeli. Böylece bir çeşit sosisli yumurta sandviçi yapmalı. Kalan yumurtaları hafifçe çırpmalı. Arasına sosis konmuş yumurtaları önce una, sonra sırasıyle çırpılmış yumurtaya ve kurutulmuş ekmek tozuna bulayıp kızgın zeytinyağına atıp her yanlarını nar gibi kızartmalı. Kızaran yumurta sandviçlerini iyice süzerek tavadan çıkarmalı ve servis tabağına koyup sıcak sıcak servis yapmalı.
+ Yorum Gönder


iskoçyanın geleneksel yemekleri,  iskoçyanın yemekleri,  iskoçyanın yöresel yemekleri,  iskoçya geleneksel yemekleri,  iskoçyanın unlu yemeklerı