+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda çocuk gözü ile sevgi dostluk ve barış ile ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  çocuk gözü ile sevgi dostluk ve barış ile ilgili kompozisyon
  sevgi dostluk ve barış ile ilgili çocuk gözünden düzgün kompozisyon aciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iil 2. Mine
  Devamlı Üye

  çocuk gözü ile sevgi dostluk ve barış ile ilgili kompozisyon

  Çocuk Gözüyle Bakabilmek

  Babası İspanya ın en ağır siyasi cezalarının verildiği bir hapisanede mahkumdu küçük kızın. Fırsat bulduğu her haftasonu babasını ziyaret için annesiyle birlikte hapisaneye giderdi. Yine bir ziyarete giderken babası için çizdiği resmi yanında yanında götürdü ancak hapisane kurallarına göre özgürlügü çağrıştıran her türlü şeyin mahkumlara verilmesi yasaktı.

  Bu sebeple kagıda çizdiği kuş resmini kabul etmemişler ve oracıkta yırtmışlardı

  Çok üzülmüştü küçük kız Babasına söyledi bunu,o da "üzülme kızım, yine çizersin; bu sefer çizdiklerine dikkat edersin olur mu?" . dedi.

  Küçük kız diğer ziyaretinde babasına yeni bir resim çizip götürdü. Bu sefer kuş yerine bir ağaç ve üzerine siyah minik benekler çizmişti. Babası keyifle resme baktı ve sordu: "Hmmm! Ne güzel bir ağaç bu! Üzerindeki benekler ne? Portakal mı?

  Küçük kız babasına eğilerek,sessizce:" Hşşşşt! O benekler ağacın içinde saklanan kuşların gözleri!.."
+ Yorum Gönder


dostluk ve barış kompozisyon