+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda çevre koruma çevreyi koruma projeleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  çevre koruma çevreyi koruma projeleri
  çevreyi koruma projeleri 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  İSTANBUL İÇİN BÜYÜK ÇEVRE KORUMA PROJELERİ
  İstanbul'un can damarı olan su havzalarını korumak amacıyla İSKİ tarafından “Mutlak Koruma Alanları'nda Sıfır Yapılaşma” projesi başlatılmıştır. Bu doğrultuda bir çok yapı kamulaştırılarak yıkılmış ve Ömerli Barajı'nın mutlak koruma alanının (0-100m) tamamı yapılaşmalardan arındırılmıştır. İstanbul Büyük Şehir Belediye Meclisinin 13/07/2007 tarih, 1636 sayılı Kararı ile Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve Atıksu Arıtma ve Ruhsat Denetim Daire Başkanlığı bazı fonksiyonlarında değişiklik yapılması ile birleştirilerek, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ismi altında yeni bir daire olarak yeniden teşekkül ettirilmiştir.

  Ömerli-Darlık, Elmalı, Terkos, B.Çekmece, Sazlıdere, Alibey Havza Koruma Şeflikleri tarafından yapılan kaçak inşaat kontrol ve tespit çalışmaları devam etmekte olup, kontrol ve tespitler neticesinde gerçek ve tüzel kişilerin inşaatları ile alakalı görüş almaları için İdaremize müracaatları sağlanmaktadır.

  İSKİ Havza Koruma Şeflikleri tarafından kaçak hafriyat ve çöp, moloz dökümlerine engel olunması için 24 saat kontrol yapılmaktadır. Havzalardaki kaçak yapılaşmalar periyodik olarak uydudan alınan görüntülerle kontrol edilmiştir.2007 yılında 387 Adet yapının yıkımı gerçekleştirilmiştir.

  Melen çayından İstanbul'a su alınmaya başlanmış olup, büyük Melen projesinin diğer adımları bir program dahilinde devam etmektedir. 74 olumlu 85 olumsuz olmak üzere toplam 159 adet imar planına görüş verilmiştir.
+ Yorum Gönder


çevre koruma ile ilgili projeler,  çevreyi korumakla ile ilgili proje