+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda Milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar ile ilgili Öğütler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar ile ilgili Öğütler
  ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar görüşünü arkadaşlarınıza öğüt verecek bir yazıyla açıklayınız 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  "Milli Ahlaka Uygun Hareket Etmek Milli Birlik Sağlar" sözünün açıklaması

  "Toplumun çıkarının olduğu yerde bireylerin çıkarları olamaz." Sözü ile başlamak istiyorum.

  Arkadaşlar, herhangi bir konuda vatanımızın refahı, mutluluğu, güvenliği söz konusu ise bizlerin bu durumda kendi menfaatlerimizi düşünmemiz gerekir. Bu esas milli ahlakımızın temelidir. Bu esasa uyduğumuz takdirde milli birliğimizin sağlanmaması için hiç bir gerekçe yoktur. Biz bireyler toplum içinde varız. Bu nedenle toplum menfaatlerine ters düşen, milli ahlakımıza aykırı olan uygulamalardan kaçınmalıyız. Günlük hayatımızda "Devleti aldatma" teşebbüsüne büyük ölçüde gözlemlemekteyiz. Bunun en büyük örneği ne yazık ki rüşvettir. Bu uygulamayı yapan bireyler yalnızca bireyleri aldatmakla kalmıyor, devleti de aldatıyor. Böyle bir toplumda sizce milli birlik söz konusu olabilir mi? Tabi ki hayır! Bizlerin bu hatalara düşmememiz için ilk olarak milletimize çok büyük bir sevgi ile bağlanmamız, vatanımız için her şeyden vazgeçebilmemiz gerekir.

  Milli birlik, adı üzerinde, milleti birlik içerisinde güven ve huzurla yaşayabilmesi birbirini kenetlenmesidir. Bunun olabilmesi için de milli ahlaka uygun hareket etmek gerekir. Tıpkı Atatürk’ün de belirttiği gibi "Hiçbir millet yoktur ki ahlak esaslarına dayanmadan ilerlesin."

  Arkadaşlar! Bizler sürekli milletimizin ilerlemesine kalkınmasını istiyor ve bunun için çabalıyoruz. Bence bu çabaya öncelikle milli birliği sağlayarak başlayalım.

  Bu konu ile ilgili en net ve en doğru örnek vatanı ve milleti için çalışan askerlerimizdir. Onlara şüphesiz "Ya kendin ya da vatanın" dendiğinde canlarını feda ederek vatanlarını seçerler. İşte budur milli ahlak, işte budur milli birlik.

  Türk milletine önderlik eden atamıza saygımız sonsuz o zaman onu örnek alıp, milli ahlak değerlerimize sahip çıkalım.

  Alıntıdır: İrem MUTLU
 3. Ziyaretçi
  Arkadaşımla birlikte toplandık bu ödevi yapmak için ben de Google'den ilk bu siteyi gördüm ve buraya tıkladım. Gerçekten de işimize yaradı teşekkürler
 4. Ziyaretçi
  gerçekten de çok işime yaradı çok teşekkürler bu site olmasaydı yapamazdım

 5. Ziyaretçi
  çok teşşekkürler inşallah benimde yarın işime yarar

 6. Ziyaretçi
  çok güzel işime yaradı ve irem mutluya çok tşk ediyotum

 7. Ziyaretçi
  Gerçekten bu site işime çok yaradı arkadaşımız İREM MUTLU'ya çok teşekkür ederim

 8. Ziyaretçi
  bugün ödev için bu konuyu araştırdım ve ilk sizi siteyi açtım ve çok beğendim teşekkürler

 9. Ziyaretçi
  çok sağolun karika bi şey bu

+ Yorum Gönder


milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar ile ilgili öğütler,  milli ahlaka uygun hareket etmek milli birliği sağlar öğüt