+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda açıklamalı hırka ve yelek modelleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  açıklamalı hırka ve yelek modelleri
  evde yapabilmek ıçin güzel bı yatak ortusu modelı 2. HARBİKIZ
  Moderator


  Malzemeler:
  Feza premier 4 x 100 gr
  Şiş numarası:8
  Yapılışı:
  Arka:70 ilmekle örgüye başlanır. 42 cm oluncaya kadar düz olarak örülür. Koltuk altı için 3 2 1 . . koltuk kesimi yapılır. 20 cm kol evi örülür. ve şişte kalan ilmeklerin hepsi birden kesilir

  Ön:33 ilmekle örgüye başlanır. kenarlarına 4 ilmek haroşa örülür. diğer ilmekler haroşa örülür. 40 cm olunca yakayı oluşturmak için haroşadan sonraki iki ilmek birlikte örülerek kesme işlemi yapılır. 4 sıra koltuk kesimi 3-2-1… olarak yapılır ve 20 cm oluncaya kadar örülür. V yaka hırkanın haroşadan sonraki kesimi her iki sıradada yapılır. Kol:38 ilmekle örgüye başlanır. 44 cm oluncaya kadar düz örgü örülür. sonra 3-2-1. . kol kesimi yapılır. bundan sonra iki sırada 1 ‘er tane kesilerek kol evi 2 cm olana kadar örgüye devam edilir. ve böylece bitirilir.
 3. HARBİKIZ
  Moderator

  Malzemeler
  *Tığ 1 numara
  *Şiş 5 numara
  *Beden 38
  Yapılışı: Hırkanın bel lastiğine 170 ilmekle başlayın. 2 düz, 2ters 20 cm. lastik örüp ilmekleri kapatın.
  Önler için her iki taraftan 48 ilmeğin üzerine tığla ilmek alarak dantel ile devam edin. Resmdeki şekle göre kol ve yaka kesimini yapın.
  Arkada 98 ilmeği üzerine tığla devam edin. Kol kesimini yaparak 36 cm. sonra bitirin.
  Kollara 44 ilmekle başlayın. 20 cm. lastik ilmekleri kapatın. Üzerine tığla 30 cm. genişliğinde dantel örün. Lastikten 14 cm. sonra kol kesimini yapın. Ön ve arkayı birleştirin. Bel lastiğinin bitimine kadar olan kısmından şişle ilmek alın. 8 cm. lastik yaka örüp tamamlayın.
+ Yorum Gönder


aciklamali yelek ornekleri,  tığda yelek modelleri