+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda mum dibine ışık vermez Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  mum dibine ışık vermez
  ya bn bunu uzun uzun istiorum hemde çoık uzun olması lazımm lütfeeeeen 2. Mine
  Devamlı Üye

  Mum dibine ışık vermez.
  Konumu ve yapısı gereği etrafına ışık saçan mum, kendi dibini aydınlatamaz. Güçlü kişiler de uzaktakileri kollayıp kayırdıkları ve çokça yardım yaptıkları gibi kendi yakınlarına o kadar fayda sağlayamazlar. Çünkü onlar her şeyden önce çıkarlarını düşünen insanlar olmaktan uzaktırlar.
  Kendisinden başka herkese faydası olan insanları biliyorsunuzdur. Bu tip insanlar çevresindeki insanların dertlerine derman olur ama kendi sorunlarını kendi başlarına çözemezler.

  Bir takım insanlar vardır; yakın akrabalarına ve ailelerine bir faydaları dokunmaz ama yabancılar için kendini paralarcasına elinden geleni yapar.

  Son olarak da bencil insanlar vardır. Bu kategoriye dahil olmamakla birlikte bunların zıttı olarak alakalıdırlar. Yani sadece kendilerini aydınlatırlar. Çevresine bir faydası yoktur. Çevrenizdeki insanları iyi tanıyın. Onlar hangi kategoriye giriyorlar. Bencil insanlar mı, yoksa mum gibi insanlar mı? Temelde dikkat edilmesi gereken özellik sizi mutlu edecek insanın bencil olmamasıdır. Mum gibi bir insan bulduğunuzda sizin isteklerini kendi isteklerinden önde tutup sizi mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır.

  Bazı Mum tipi insanlar başkalarının isteklerini o kadar ön plana çıkarır ki; kendileri yaşamdan zevk almaz olur. Bu tip insanlarda sizi mutlu edemez. Bu yazdıklarım seçtiğiniz insanın doğru insan olup olmadığını test ederken yardımcı olur umarım.
+ Yorum Gönder