+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda Dersimiz atatürk kitabının özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Dersimiz atatürk kitabının özeti
  Aceleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeee 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Atatürk'ü en doğru ve en yalın biçimde herkese anlatabilecek tek kitap. Tarih, savaşlarda düşmana galip gelen büyük komutanlarla dolu. Tarihte milletlerini daha ileriye götürmek için çalışan birçok önemli önder var. Ama hiçbiri Atatürk gibi anılmıyor, özlenmiyor. Tarih sayfalarında uyuyorlar.

  Çünkü aralarında Atatürk gibi hem vatanını düşmanlardan temizleyip yeni bir devlet kuran, hem milletini sömürüden, hurafelerden, ortaçağlılıktan kurtarıp çağdaş uygarlığa kavuşturan biri yok.

  Üstelik Atatürk'ün Milli Mücadele ve Cumhuriyet zaferlerinin özellikleri, koşulları incelenirse, benzersiz büyüklüğü daha iyi anlaşılır.

  Atatürk yoksul, ilkel, geri, çağdışı toplumu çağa açan, Anadolu aydınlanmasını başlatan, Türkiye'yi kalkındıran insandır.
  Bu konuda da örneği yok.

  Birliğimizi, dirliğimizi, geleceğimizi korumak için büyük küçük, kadın erkek herkese gerçek Atatürk'ü, değerini, büyüklüğünü, örneksizliğini iyi anlatmalıyız. Okulda, ailede, iş yerinde, basında, televizyonlarda, radyolarda, yurtdışında, her yerde, herkese.

  Dersimiz: Atatürk bu büyük ödevin bir adımıdır.

  Öğretmen ve öğrencilerin her zaman başvurabilecekleri eşsiz bir kaynak.
  Senaryonun tam metni.
  Turgut Özakman'ın yalın ve güzel diline eşlik eden renkli film kareleriyle hazırlanan kitap 17 Mart 2010'da filmin galasıyla birlikte kitapçılarda.

  Araştırma-İnceleme
  BİLGİ YAYINEVİ
  5 TL
  112 sayfa
  1. hamur
  ISBN: 9789752203501
  Boyut: 13 x 20 cm
  Baskı Tarihi: Mart 2010
  Özgün Dili: Türkçe
+ Yorum Gönder


dersimiz atatürk kitabının özeti,  dersimiz atatürk kitabı özeti,  dersimiz atatürkün özeti,  dersimiz atatürk kitap ozeti,  dersimiz atatürk kitabın özeti,  dersimiz atatürk kitabın özet formu