+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda türkiye'deki iletişim liseleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  türkiye'deki iletişim liseleri
  türkiyedeki iletişim liselerinin listesini istiyorum çok acil 2. Mine
  Devamlı Üye

  Türkiye’deki 9 Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nden biri Çorum’da


  Çorum’da basın-yayın ve reklamcılık alanında geçtiğimiz yıl eğitim öğretime başlayan ve 48 kişilik öğrenci grubu hazırlık dönemini tamamlayan Anadolu İletişim Meslek Lisesi, bu alanda Türkiye'deki 9 liseden biri. Bu okullar arasında kendi binası bulunan 3 okuldan biri de yine Çorum Anadolu İletişim Meslek Lisesi.

  Anadolu İletişim Meslek liseleri, toplumların gelişmesi, ülkeler arası ilişkilerin yoğunlaşması ve iletişimin ön plana çıkması sonucu önem kazanan basın-yayın, reklamcılık alanlarında istihdam edilecek yabancı dil bilir, vasıflı insan gücünü yetiştiren, öğrencileri hem mesleğe hem de yüksek öğrenime hazırlayan ilköğretim okulu üzerine dört yıl (Hazırlık+3 yıl) eğitim süreli meslek lisesi özelliğini taşıyor.

  Yabancı dil hazırlık sınıfında başarılı olan öğrencilere, bir kısmı yabancı dille olmak üzere genel bilgi dersleri ile birlikte, basın-yayın, reklamcılık teknikleri, bilgisayar, daktilografi, okuma ve anlatım teknikleri, basın ahlakı, beşeri münasebetler, radyo ve televizyon haberciliği, haberleşme hukuku, büro organizasyonu dersleri okutuluyor.

  ¥ ÇORUM HABER Gazetesi, Sayı:4124
+ Yorum Gönder


türkiyedeki iletişim liseleri,  iletişim liseleri listesi,  turkiyedeki iletisim liseleri,  turkiyedeki iletisim lisesi