+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda meslekler ile ilgili yazı ve resimler varmı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  meslekler ile ilgili yazı ve resimler varmı
  çalışmam için mesleklerle ilgili resim ve yazı konusunda yardım 2. Mine
  Devamlı Üye

  meslekler ile ilgili yazı ve resimler varmı

  meslekler ile ilgili yazı ve resimler varmı.jpg


  Meslek, insanın yaşamını sürdürebilmek için yaptığı ve genellikle yoğun bir eğitim, çalışmayı gerektiren sürecin sonunda kişilerin kazandığı ünvanın adıdır.

  Genellikle her meslek o mesleğin değerlerini, gelişimini, lisanslanmasını ve diğer insanlar açısından tanınmasını sağlayan kuruluşlara sahiptir. Yeryüzünde binlerce meslek bulunmaktadır. Türkiye'de resmi olarak tanımı yapılmış 600 civarında meslek vardır.

  Her bir meslek için tanım, görev alanları, genel olarak kullandığı araç ve gereçler, mesleğin gerektirdiği özellikler, çalışma ortamı ve koşulları, çalışma alanı ve iş bulma olanakları, meslek eğitiminin verildiği yerler, meslek eğitimine giriş koşulları, eğitimin süresi ve içeriği, meslekte ilerleyebilme ve yeni meslekleri seçebilme olanakları, destekleyici meslek kuruluşları, farklı özellikler gösterir.
+ Yorum Gönder


meslekler ile ilgili yazı,  mesleklerle ilgili yazı,  meslekler ile ilgili kompozisyon,  meslekler ile ilgili resimler,  meslekler ile ilgili yazılar,  meslek ile ilgili kompozisyon