+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda beyaz aslanın soyu neden tükenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  beyaz aslanın soyu neden tükenir
  nesli tükenen hayvanlardan beyaz aslanın aslında bir çok soyu tükenme nedeni vardır bunlardan bazıları yanlış inançlar oyun ve ylence 2. Leyla
  Devamlı Üye

  beyaz aslanın soyu neden tükenir

  beyaz aslanın soyu neden tükenir hakkında bilgi


  Bu Beyaz Aslanlar'dan sadece 30 Tane bulunuyormuş tabi aralarından ölenler olmadıysa ve bir milli Ulusal parkta yaşıyorlar..
  Beyaz yelesi, beyaz tüyleri ve mavi gözleriyle "ormanların kralı" değil, bir başka dünyanın olağanüstü bir canlısı gibi görünüyor. Bu yüzden, dünyanın dört bir yanından insanlar onu görmek için, yaşadığı Afrika'daki Kruger Ulusal Parkı'na akın ediyor.

  "Beyaz aslan" doğanı

  n bir fenomeni sayılıyor. Vahşi doğada yaşaması neredeyse imkansız. Rengi onu ya avcılar için mükemmel bir hedef haline getiriyor, ya da avlanmasını engelliyor. Çünkü onu, parlak beyaz rengi kolayca ele veriyor.

  İlk kez 1928'de görüldüğü söylenen bir beyaz aslanın torunları sayılan bugünkü beyaz aslanlar, bilim adamlarına göre "albino" (pigment noksanlığından kaynaklanan hastalık) değil. Onların sadece tüyleri beyaz. Buna, mutasyona uğramış ve "renk inhibitörü" olarak adlandırılan bir genin neden olduğu söyleniyor.

  Bugün dünyada sadece 30 tane beyaz aslan yaşıyor ve hapsi de koruma altında. Ya ulusal parklarda ya da hayvanat bahçelerinde yaşıyorlar.

  Beyaz aslanlar elde etmek için ise hem erkeğin, hem de dişinin bu geni taşıması gerekiyor. Bu amaçla Güney Afrika'da faaliyet gösteren bir çiftlikte, beyaz aslanlar elde edilmeye çalışılıyor. Buna rağmen sayıları artmıyor. . .
+ Yorum Gönder


beyaz aslan vikipedi,  beyaz aslanın soyunun tükenme nedeni,  beyaz aslanın soyunun tükenme nedenleri,  beyaz aslan soyunun tükenme nedenleri,  beyaz aslan hakkında bilgi,  soyunun tükenme nedenleri