+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda maden suyu günde kaç tane içilmeli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  maden suyu günde kaç tane içilmeli
  maden suyu günde kaç tane içilmeli 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  maden suyu günde kaç tane içilmeli

  maden suyu günde kaç tane içilmeli

  Maden suyu barındırdığı zengin mineraller sebebiyle sağlıklı bir içecektir. Ter, solunum ve idrar gibi sıvı kaybetmeciğimizde bunun bir bölümünü maden sularıyla telafi edebiliriz.

  Bilim insanlarının ifadesine göre günde 2 veya 3 maden suyu içilebilir. Bu önerilen ölçülerdir, ama biz kendi dengemizi kendimiz belirlemeliyiz, ilada 2 içeceğim diye bir durum yoktur.

  Ülkemizde sodyum yani tuz tüketimi fazladır, lüzumundan fazla alınan tuzun tansiyon, böbrek hastalıklarının yanı sıra mide rahatsızlıklarına da neden olabilmektedir. Maden sularında da sodyum bulunmaktadır, tuz yasağı olanların uzak durması önerilir.

  Ayrıca fazla tuz alımı idrarla kalsiyum atılımını hızlandırdığı için kemik erimesine de zemin hazırlayabilmektedir. Maden suları yüksek miktarda sodyum içerdikleri için ölçülü tüketilmesi gerekmektedir. Tansiyon hastaları daha çok dikkat etmelidir.

  Maden suyu tercih ederken düşük sodyum, yüksek magnezyumlu olanlar tercih edilmelidir.

  Sağlıklı kişiler 2 adet, kilolu kişiler 1 adet içebilirler, bu önerileri doktorunuzla da konuşarak teyit edin, Kalp, böbrek, tansiyon hastaları maden sularında uzak durmaları önerilir, buna göre maden suyu tüketelim der, sağlıklı mutlu günler dileriz
+ Yorum Gönder


günde kaç şişe maden suyu içilmeli