+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda zayıflamak için zencefil çayı nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  zayıflamak için zencefil çayı nasıl yapılır
  zayıflamak için zencefil çayı nasıl yapılır 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  zayıflamak için zencefil çayı nasıl yapılır


  zayıflamak için zencefil çayı nasıl yapılır

  zayıflama zencefil çayı ile kilo verme kürü

  Zencefil baharatını yemeklerde, tatlılarda ve içeceklerde tat vermesi amacıyla kullanırız. Ancak zencefilin bir diğer etkisi de zayıflama yönündedir. Yüzyıllardır bitkisel şifa amacıyla yaygın olarak kullanılan bir baharat olan zencefil. aynı zamanda oldukça etkili bir doğal zayıflama kürü olarak kullanılıyor. Nasıl mı? Elbette zencefil çayı ile zayıflama şeklinde….

  Zencefil çayı zayıflatırmı?

  Zencefilin yağ yakıcı ve zayıflatan bir bitki olduğunu artık biliyoruz. Bu konuda yapılan araştırmalar da zencefilin kilo verdirici ve zayıflatıcı özelliğini doğruluyor. Zencefil hazımı kolaylaştırdığı ve mide bağırsak hareketlerini yaygınlaştırdığı için zaten bulantı ve kusma önleyici olarak faydalanılan bir bitkidir. Bunun yanında zencefil aynı zamanda çay olarak içilirse yağ yakıcı ve bazal metabolizma hızını artırıcı etkiye bürünebiliyor. Zencefil çayı zayıflama amacının yanında sağlığa faydaları ile de gündemde olan bir bitkisel çay çeşididir.

  Zencefil çayının aşırı derecede tüketilmesi ise iştahı artırır. Bu nedenle zayıflamak için kullanılacak zencefil çayı, günde 2 bardaktan fazla tüketilmemelidir. Zencefil çayı, kurutulmuş zencefil kökünden elde edilmektedir. günlük 4 gram kadar zencefil kökünün sağlığa hiç bir zararının olmadığını da biliyoruz. O nedenle yapılacak günlük zencefil çayı şayet zencefil kökünden yapılacak ise bu durumda 4 gramdan fazlasını kaynar suya katmayacağız. Kadınlar için adet söktürücü bitki etkisi nedeniyle zencefil kökü çayı hamile hanımlar tarafından tüketilmemelidir. Şayet içeceklerse de günde 1 gram zencefil kökünden fazlası kullanılmamalıdır.
+ Yorum Gönder