+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda mısır piramitlerini kim yaptırdı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  mısır piramitlerini kim yaptırdı
  mısır piramitlerini kim yaptırdı 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  mısır piramitlerini kim yaptırdı

  mısır piramitleri hakkında bilgi

  PIRAMITLER'in sayisi 80'e yakindir. Hepsi Nil’in sol kiyisina kurulmus ve vadide 40 kilometrelik bir uzunluk içine yayilmislardir. Bazilari ayri olmakla birlikte çogu grup halindedir.
  Piramitler içinde en çok ilgi çekenleri üç büyük piramit olarak bilinen Giza sehri civarinda bulunan abidelerdir. Bunlar varsayilan kurucularinin adlarina göre ayrilmaktadir: Keops (Kufu), Kefren ve Mikerinos. Bu üç Giza Piramidinin geometrik ve gözlemsel ilkelere dayali bir plana göre insa edildigi ve bu planin da dogrudan astronomik gözlemlere dayandigi ileri sürülmektedir.
  Kufu ya da Keops diye de adlandirilan Büyük Piramit, üç büyük piramidin ilki ve en kuzeydekidir. 137 metre yüksekligindeki ve yaklasik 6.5 milyon ton agirligindaki Büyük Piramit, simdiki Kahire sehri yakinlarinda tam olarak Nil Deltasi’nin tabanina yerlestirilmistir. Misir astronomi bilgini Mahmut Bey, Keops’un binlerce yil önce dolaniminin en yüksek noktasina varmis Sirius yildizi isinlarinin piramidin güney tarafi üzerine diklemesine düstügü bir devrede insa edilmis oldugunu söyler.
  Piramidin yapim planinda sik sik karsimiza çikan 286,1022 sayisi anahtar sayi olarak kabul edilir, çünkü bu sayi günes ve yildiz yilinin degerini, günes ile yeryüzü arasindaki uzakligi, yeryüzü ile yörüngesi arasindaki iliskiye göre yerçekimi kanununu ve yeryüzü yörüngesinin merkezkaç degisimlerinin sinirlarini belirlemeye olanak saglamaktadir. Görülecegi üzere Piramit gerçek bir geometri ve ölçü harikasidir. Birçok bilim adami ve yazar Giza’daki Keops Piramidi’nin bugünkü bilim bilgileri ve makinelerle bile yapilamayacagini israrla söylemektedirler. Büyük Piramit, hiçbir zaman anlasilmamis olan bir teknigin ve dehanin gözle görülür tanikligini yapmaktadir.
  Peki Keops Piramidi’nin yüksekliginin bir milyara çarpiminin yaklasik olarak günesle dünyamiz arasindaki uzakligi vermesi bir rastlanti midir? Piramidin üstünden geçen meridyenin karalari ve denizleri tam esit iki parçaya bölmesi bir rastlanti midir? Taban çevresinin, yüksekligin iki katina bölünmesinin Pi sayisini vermesi bir rastlanti midir? Piramitte dünya agirligini gösteren hesaplarin bulunmasi bir rastlanti midir? Piramidin kuruldugu kayalik alanin büyük bir özen ve dogrulukla düzeltilmis olmasi bir rastlanti midir? Bugünkü teknoloji ile yapilamayacak bir seyi, eski Misirlilar basit teknoloji ve sade aletleriyle nasil yaptilar? Misirlilara dünya-disi zeka, ‘disardan yardim’ mi geldi? Yoksa bu yapilar Dünya disi Ziyaretçiler tarafindan mi yapildi.
  Büyük Piramit ( Khufu, Keops ) dünya karalarinin tam ortasinda bulunmaktadir. Insasi sirasinda böyle dev bir yapinin dünya karalar toplulugunun tam merkezine oturtulmasi için , yörenin , hatta dünyanin uzaydan görülmüs olmasi gerekirdi. Bu bakimdan ya uzaylilar ya da uzaylilarin yetistirdigi kimseler tarafindan insa edilmistir. Araplar, Büyük Piramidin “Uzaydan Gelen Ruhlar “ tarafindan insa edildigine inanirlar
+ Yorum Gönder