+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Yangın alarmı nasıl yapılır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Yangın alarmı nasıl yapılır?
  Yangın alarmı nasıldır

  yang-n-alarm-.jpg

  Dedektör vs Sensör Gibi Şeylere İhtiyacın Olucak Tam Olarak Buradan Sana nasıl Yapıldıgını Söylemek Açıklamak Zor Olur zaten zor bir konu bulamadım ama sana önerim yakınlardaki bir meslek lisesine git ve bir hocaya danış birilerine danış sana yardımcı olucaklardır

  Canım Pek Anlıcagını tahmın etmıyorum ama sana devreleri gösteriyim.

  Alarm devreleri, istenmeyen bir durumun ortaya çıkması durumunda bizi çeşitli şekillerde uyaran devrelerdir. İstenmeyen durumlar, evi su basması, yangın çıkması, eve veya arabaya hırsız girmesi, yolda don olması vb.dir.

  Elektronik devre elemanları arasında, bu gibi durumların ortaya çıkmasıyla birlikte bize gerekli uyarıyı verebilmek adına fiziksel olayları elektriksel büyüklüklere dönüştürecek malzemeler neyse ki vardır. Bunlar, ışığı, sesi, sıcaklığı, basıncı vb.ni, elektriksel olarak işlenebilen hale getirirler. Devrelerimiz sinyali işledikten sonra bize, ortamdaki insanları uyaracak fiziksel büyüklüğe karar vermek kalır. Genelde sesli ve ışıklı uyarılar dikkat çekici olduğu için tercih edilirler. Gelişmiş alarm devrelerinde yalnızca o anlık ve o çevreye uyarı vermekle kalmayıp, daha önceden kaydedilmiş mesajı dinletmek için girilmiş telefon numaralarını arama veya istenilen herhangi bir cihazı uzaktan çalıştırabilme özellikleri bulunur.

  Aşağıda verilen basit devreler tipik algılama yöntemleridir. Bunlar, tasarımcının düşünce sınırlarını tetikleyecek birer ön-örnektir yalnızca. Geliştirmek veya kullanım alanlarına karar vermek bütünüyle size kalmıştır.
 2. ÖZGEN
  Üye

  Yangın alarmları, insanları hangi durumlarda olurlarsa olsun uyku, televizyon dinleme gibi durumlarda bile sesini işitebilecekleri şekilde ayarlanması her ihtimale karşı işitmelerini sağlamak içindir.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Yangın alarmları herkesin sesini duyabileceği bir yere takılmalıdır ve olası bir yangın ihtimalinde mutlaka çalışmalıdır. Bu nedenle yangın alarmlarını belirli aralıklarla kontrol etmelisiniz.
+ Yorum Gönder


yangın alarmı nasıl yapılır,  yangın alarmı yapımı