+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Oğlak Burcu Genel Özelikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Oğlak Burcu Genel Özelikleri
  Oğlak Burcu Genel Özelikleri

  o-lak-burcu.jpg

  23 Aralık – 20 Ocak
  •Elementi : Toprak
  •Özelliği : Dayanıklı, sabırlı
  •Yönetici Gezegeni : Satürn
  •Metali : Kursun
  •Etkili Günü : Cumartesi
  •Etkili Sayısı : 8
  •Burca Etkili Taşlar : Garnet, Hematit, Lâl Taşı, Turmalin, Yakut,
  •Etkili Renkleri : Kursun rengi, koyu kahverengi, nefti
  •Etkili Çiçekleri : Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya
  •Etkili Kokuları : Kamelya, çam, fulya
  •Etkili Müzik : Folk müzik
  •En Belirli Özelliği : İnat
  •En Büyük İdeali : Yükselmek
  •En Büyük Hatası : Merak
  •En Büyük Arzusu : Basa geçmek
  •En Büyük Yeteneği : Medya, yöneticilik

  Oğlak karakterini kavramak, bir esintiyi yakalamaktan başka bir şey değildir. Şimdi bir Oğlak’ı inceleyin onu nerede bulacaksınız? Kendisini yetiştirebildiği ve yükselebildiği her yerde…

  Ilerleyebildigi ve gizli ihtiraslarini daha da gelistirebildigi her yerde onu bulabilirsiniz. Oğlak’la savasmak faydasizdir. En iyisi onun yaptigini yapmak. Bu burcun fiziki özelliklerini farketmek her zaman kolay olmaz. Oğlaklar kemikli ve kalin, ince ve çelimsiz, ya da sisman ve yumusak olabilirler.

  Her zaman Satürn kisiligini saran hafif bir melankoli ve ciddiyet havasi vardir. Hiçbiri, Satürn’e has disiplin ve kendini inkar etme etkisinden gerçek anlamda kurtulamaz. Oğlak’larin bir çogunun güçlü ayaklari vardir ve uygun ayakkabilar giyerler.

  Elleri maharetli, sesleri ekseriye düz ve rahatlaticidir. Muhtemelen bu seste gururunuzu oksayici ve ikna edici bir nezaket sezeceksiniz. Bunlar bikmadan, yorulmadan, amansizca ; hakaretleri, baskilari, hayal kirikliklarini ve her görevi hazmederek, sükunetle durmadan çalisirlar.

  Çok tatli sekilde romantik olan Oğlak’lar vardir. Oğlak’in saygisini kazanmak istiyorsaniz, sakin geleneklere karsi gelmeyin. Pek az Oğlak ihtiraslarini gizlemeyi unutur. Yaptiklari isin en üst mevkiine geçmedikçe de çalismayi hiç reddetmezler. Sonra inatçi keçiligi tutar ve tirmanmaya merdivenin en üstünden baslamakta israr eder, çünkü oraya ait oldugunu hissetmektedirler.

  Dogal olarak böyle bir davranis kasvetli, karamsar, soguk ve bencil bir insan yaratir ki, bu insani tatmin etmek mümkün degildir. Ancak bir iki kere sert taslara toslamasi genellikle dogru yolu bulmasi için yeterli olur.

  Pek azi bir kenara çekilip baski altinda tutulan bir heyecanla tebessüm ederken ve ayagiyla müzige tempo tutarken yakalanir; ama bunlar asla bir içki sofrasinin üstüne atilacak cesareti bulamazlar. O düzgün, biçimli Oğlak burnunun baska insanlarin islerine sokuldugunu, ya da Satürn dilinin dedikodulara karistigini az görürsünüz.

  Kendisinden istenmedikçe ögüt vermeye pek hevesli degildir, ama onun pratik zekasindan yararlanmak istediginiz zaman hiç tereddüt etmeden ve ciddi bir sesle size akil verecektir.

  Ayni zamanda, sizin bu ögüdü tutmanizi da bekleyecektir. Oğlak görev ve sorumluluk duygusunu ve aksilikleri hos görüyle karsilamayi iyi ögrenmistir. Yaslari ilerledikçe kuvvetleri ve hastaliga dayanikliklari da artar. Korku, süphe, üzüntü ve kasvet mikroplardan daha öldürücüdür. Oğlak’larin yaşama gücü harkuladedir.

  Öyle utangaç ve tatlıdır ki… Belki biraz inatçıdır ama yine de naziktir. Pek de zararsız görünür. Oğlak kendini güçlendirmek için zaaflarınız, kendini beğenmelerinizden, kıskançlıklardan faydalanmayı da ihmal etmez.
 2. Asel
  Bayan Üye

  Mitolojik Olarak Oğlak Burcu

  Capricornus’un şekli, Zeus gibi yeni nesil tanrılar ile Titan gibi eski nesil yaşlı tanrılar arasında geçen büyük kozmik savaştaki bir olayın anısını yansıtır. Bu savaş sonucunda yeni nesil tanrılar savaşı kazanıp, evrenin hakimiyetini ele almışlardır

  Capricornus’un şekli, Zeus gibi yeni nesil tanrılar ile Titan gibi eski nesil yaşlı tanrılar arasında geçen büyük kozmik savaştaki bir olayın anısını yansıtır. Bu savaş sonucunda yeni nesil tanrılar savaşı kazanıp, evrenin hakimiyetini ele almışlardır. Ancak eski ana tanrıça olan Gaia, yeni nesil tanrıların davranışları karşısında öfkelenmiş ve Typhon adında çok güçlü bir canavarı yeni nesil tanrıların üzerine yollamıştır. Bu canavar yaptığı yıkımlar ve olağanüstü gücüyle yeni tanrılar için büyük tehlike anlamına gelir. Görüntüsü öyle korkunçtur ki Afrodit ve Eros balık kılığına girerek kendilerini gizlerler. Zeus’un bile kendisini koç şekline sokup bir süre bu halde saklandığı anlatılmaktadır.

  Canavar yeni nesil tanrılara saldırmak için yaklaşırken, hayvanların tanrısı olan Pan olayı fark edip diğer tanrıları uyarır. Hepsinin canavardan korunmak için birer hayvan kılığına girmelerini söyler. Kendisi de bir balık kılığına girmeye çalışır. Ama aceleden tam olarak değişemez. Nil nehrine dalarken arka kısmı balık olmasına rağmen ön kısmı değişmemiştir. Capricornus takımyıldızı genelde balığın kuyruğundan çıkan keçinin ön ayakları olarak betimlenir.

  Daha sonra Zeus canavarla çok çetin bir mücadeleye girer ve yenilir. Typhon, Zeus’un tendonlarını keserek bir mağaraya saklar ve girişe de nöbetçi olarak yarı yılan yarı kadın olan Delphyne’i diker. Ancak Delphyne iyi bir nöbetçi değildir ve Hermes, Aegipan ile birlikte tendonları çalmayı başarır. Bu sırada Typhon’un geri döndüğünü fark eden tanrılar, hayvan kılığına girerek kendilerini saklarlar. Aegipan yakındaki bir göle atlar ama suya girmeden önce ne olacağına karar vermemiştir. Pan’ın hikayesine benzeyen bir durum burada da karşımıza çıkar. Suyun içindeyken bir oğlak olmaya karar verir ama kararsızlığı yüzünden tam olarak değişim geçiremez ve sadece belden aşağısı balık haline gelir.

 3. Asel
  Bayan Üye
  Oğlak Burcu Kadını


  Oğlak burcu kadını hırslı, neşeli, evcimen, çalışkan ve dürüst yapısıyla dikkat çeker.Güçlü olmayı sever ve bunun için elinden gelen çabayı gösterir. Bilgi ve kültür zenginliği de onun için önemlidir.

  Oğlak burcu kadını karamsar ruh hali nedeniyle kendi kendine bir duvar örer ve kendi önüne engeller koyar. Oysa hırslı ve güçlü yapısı yeterince ön plandadır. Daima kendinden emin olan oğlak burcu kadını kolay kolay çevresindekilere güvenmez ve tutucudur. Hareketleri ölçülüdür. Maddi konularda öyle tutumludurlarki, bu cimrilik boyutuna varacak derecededir.

  Bilgiye çok önem verirler. Nezaket ve kültür onlar için çok önemlidir, bu nedenle kendilerini geliştirmek için canla başla çalışırlar. İş konusunda oldukça hırslı ve iddialıdırlar. Ellerini attıkları tüm işlerde başarılı olabilecek kapasitededirler.

  Oğlak burcu kadını oldukça mantıklı ve gerçekçidir.Böylece olaylar karşısında daha çabuk karar geliştirebilmektedir.

  Oğlak burcu kadını sevdiği erkeği fazlasıyla sahiplenir ve kendi istediği gibi olmasını ister. Özellikle karşı cinste nezaket ve dürüstlük çok önemlidir. Partnerini özenle seçmeye çalışır. Hayatı dolu dolu yaşamayı seven oğlak burcu kadını sevdiği kişiyle sosyal bir beraberliği olsun ister.Evlendiğinde iyi ve sadık bir eş olacaktır. Çocuklarına karşı neşeli ve sevecen bir anne olacaktır. Fakat aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle biraz emredici bir tutum içinde olabilir.

  Oğlak Burcu Erkeği Genel Özellikleri

  Oğlak burcu erkeği çalışkan,azimli, hırslı ve sevecen tavırlarıyla dikkati çeker. Maddiyata düşkündür ve çalışmaktan keyif alır. Para kazanmak konusunda üstüne yoktur. Fırsatları değerlendirmeyi iyi bilir. Tutumludur ve tasarrufu sever.

  Oğlak burcu erkeği güvenilir, kuralcı ve disiplinlidir. Sistemli ve düzenli olan şeyleri sever. Genellikle şüpheci bir tavrı vardır. Olayları kendi doğrusuna göre değerlendirir ve yorumlar.Duygularını hemen belli etmez. Soğuk kanlı bir görünümü vardır.

  Oğlak burcu erkeği dostluğa çok önem verir ve dost edindiği kişileri iyi inceler ve seçer. Katı kuralları vardır ve bu kuralların dışına kolay kolay çıkmak istemez.

  Oğlak burcu erkeği özgürlüğüne düşkündür ve ikili ilişkilerde karşı tarafın kendisini yönlendirmesinden ve kısıtlamasından hoşlanmaz. Kişiliğine uygun bir kadınla mutlu olur. Sevdiği zaman sadık ve kıskanç bir eş olur. Daha çok akıllı, bakımlı, ne istediğini bilen, kişilikli kadınlardan hoşlanır. İlişkileri uzun sürelidir. Evlilik için uygun bir kişiliği vardır. İdeal bir eş ve ideal bir babadır. Çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için elinden gelen tüm çabayı seferber edecektir.

 4. Asel
  Bayan Üye
  Oğlak Burcu Erkeği


  Bu burçta doğan erkek, her şeyden önce hırslıdır. Çok genç yaşlardayken bile yükselmeyi, başarıya ulaşmayı hayal eder. Arzularını gerçekleştirebilecek güç de onda doğuştan vardır zaten. Zeki, çalışkan, güçlü, azimli ve dikkatlidir. Paraya önem verir, çünkü başarıya giden merdivenli uzun yolu ancak paranın kısaltabileceğim bilir.
  Ancak dedik ya bu burcun insanları tuhaf bir biçimde su grubu etkileri taşır diye, Oğlak burcu erkeği de zıt burcu olan Yengeç'ten aldığı etkilerle zaman zaman karamsarla-şıp hayata küsecek gibi olabilir. Aslında bunun sebebini sorsanız kendisi bile bilmiyordur. Ayrıca sert ve dayanıklı görünümüne karşın oldukça kırılgandır. İçine kapanık olduğu için de duygularını anlamak zordur. Sevgi konusunda ketum ve çekingendir.

  Aşk zamanı

  Henry Kissinger bir zamanlar 'İktidar en güçlü afrodizyak-tır," demiş. Kendisi bir İkizler erkeği olmasına rağmen kabul etmeli ki, bu söz aslında tam da bir Oğlak burcu erkeğine yaraşacak türden. Sizin âşık olduğunuz Oğlak erkeği de böyle düşünüyordur emin olun. O son derece hırslı ve çalışkan biri. Geceleri ofiste çok zaman geçirecek, buna kendinizi hazırlayın, kabul edemeyecekseniz de baştan uzaklasın. Çünkü onun iş konusundaki hırslarını ne yapsanız değiştiremezsiniz. Dostları ve arkadaşları da genellikle kendisi gibi kişiler olacaktır. Koç burcu erkekleri yalnız çalışmazlarsa mutlu olamazlar, Oğlak erkekleriy-se bir ekip çalışmasına uygun kişilerdir. Tabii o ekibi kendileri yönetiyorlarsa. Ayrıca para işlerini çekip çevirmede üstlerine yoktur. Bunun dışında işiniz kolay mı peki? Pek sayılmaz. Çünkü Oğlak erkekleri başarılı kadınlardan hoşlanırlar. Siz eğer patronuyla ya da iş hayatındaki rakipleriyle tanıştırırken gurur duyabileceği biri değilseniz yanınızda pek kalmayacaktır.

  Oğlak burcu erkeğine âşık bir kadın için notlar

  Âşık olduğunda Oğlak erkeği beklenmeyen şeyler yapmaya başlar. Mesela espri duygusu bir anda öne çıkar. Hiç beklemediğiniz jestler ve tatlı sözlerle gönlünüzü alın. Tabii keskin bir mizah daima yanı başınızda olacaktır. Eğer gardınızı almazsanız incinebilirsiniz bile. Tabii aslında o bütün bunları sadece çekingenliğini bastırmak için yapıyordur, yoksa amacı sizi kırmak filan değildir. Zaten o anlamda acımasız bir tip değildir Oğlak erkeği. Onunla sevişirken bile şakalaşabilirsiniz. Yani yatakta gülmekten çekinmeyin. Espri duygusunu besleyerek onu kazanmanız çok daha kolay zaten. Bu ciddi adamın sevişme ve cinsellik sözkonusu olduğunda ne kadar tatlı ve neşeli olduğunu görünce hayret edeceksiniz.

  Baştan çıkarmaya dair birkaç not daha

  Oğlak erkeği "mükemmel kadının" peşindedir aslında. Birlikte olduğu kadın güzel ve zeki olmalı, aynı zamanda giyimiyle kuşamıyla makyajıyla konuşmasıyla ve tavırlarıyla da bir kraliçeyi andırmalı. Ayrıca kesinlikle kültürsüz bir kadına tahammülü yoktur Oğlak erkeğinin. O herkesin yanında gururla gösterebileceği, yanında olmasından dolayı mutlu olacağı bir eş arzulamaktadır. Üstelik sözgelişi oğlak erkeğinin aksine Oğlak erkeğinin kıskançlığı yoktur. Daha doğrusu oğlak kadar kıskanç değildir Oğlak. Bu adamın en nefis özelliklerinden biri de onunla konuşabilmesidir. Sohbeti zevkli biridir o ve size türlü çeşit ilginç şey anlatacak, sıkılmanıza asla müsaade etmeyecektir. Tabii siz de onun yanında susup oturmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Onu eğlendirmeli, ışığınızla aydınlatmalı ve sıkıldığı zamanlar sıkıntısını dağıtmayı mutlaka başarmalısınız.

  Ne yapmalı?

  Oğlak erkeği, sadık, duyarlı, şefkatli, dürüst, planlı ve dayanıklı kadınları sever. Ama siz onun istediği bu akıl almayacak kadar mükemmel kadın olmayabilirsiniz. O zaman? O zaman onun sürprizlere bayıldığını hatırlayın ve ona dünyanın en güzel sürprizlerinden biri olarak gidin

  Oğlak erkeğine alınacak armağanlar

  Antika bir para seti, Osmanlı döneminden değerli bir parça, yazılı belgeler Oğlak, tarih ve arkeolojinin burcudur. Bu yüzden onu bu tür seçimlerle etkileyebilirsiniz. Tabii şık bir restoranda eşsiz bir yemek de ısmarlayabilirsiniz. Kaliteli seçimler yaptığınızı görünce rahatlayacak ve sizi daha çok sevdiğini hissedecektir. Kesinlikle trendy olduğu için kalabalık ama banal bir yeri seçmeyin. Gösterişli eğlencelerin değil seçkin zevklerin insanıdır o. Hoşlandığı kadın da Grace Kelly veya Gwyneth Palt-row tipi asil görünümlü biri olabilir. Onunla yemeğe çıkarken en şık kıyafetlerinizi giymeli, gerekirse omzunuza değerli bir kürk almayı ihmal etmemelisiniz. Tabii takılarınız da kesinlikle sahte olmamalı. İç çamaşırlarınız bile prenseslere layık olmalı. Dantel sutyenler, inci işlemeli jartiyerler, siyah ipek çoraplar Makyaj da önemli. Çalakalem yapılmış özensiz bir makyaj Oğlak erkeğini kilometrelerce öteye kaçırabilir. Hem, gösterişli siyah Aud-rey Hepburn stili güneş gözlükleriniz ve sivri ökçeli ayakkabılarınızla onu baştan çıkarmanız daha kolay.


+ Yorum Gönder