+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Yapı Kredi Bankası Kaç Yılında Kuruldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Yapı Kredi Bankası Kaç Yılında Kuruldu
  YAPI KREDİ KURULUŞU HAKKINDA KISACA BİLGİ


  Yapı Kredi.jpg

  Yapı Kredi Bankası A.Ş. 9 Eylül 1944 tarihinde kurulmuştur. 1980 yılında Çukurova Holding bünyesine giren bankanın hisse senetleri 28 Mayıs 1987'den itibaren İMKB'de işlem görmeye başlamıştır. 2. Asel
  Bayan Üye

  YAPI KREDİ BANKASI HAKKINDA BİLGİ

  Yapı ve Kredi Bankası (Yapı Kredi Bankası veya Yapı Kredi olarak da geçer), 1944 yılında Türkiye'de sermaye birikiminin yetersiz olması ve yetersiz olan bu birikimin de ekonomiye yeteri kadar fayda sağlayamaması, yatırımların bankaya yönlendirilmesi ve bunun sonucunda da ekonomiye kazandırılarak üretimin teşvik edilmesi yönünde önemli bir eksikliği gidermekle beraber temelde bireylerin daha uygun şartlarda konut sahibi olmalarını sağlamaya yönelik olarak ülkenin ilk özel bankası olarak kurulmuştur.

  Zaman içerisinde devletin konut ihtiyacını karşılamaya yönelik bankayı kurması ile bu misyonunu büyük ölçüde tamamlayarak bireysel bankacılığı başlatmıştır. Sektörde teknolojik altyapısı, geniş ürün yelpazesi ve bireysel müşteri portföyü ile ülkenin önemli bankaları arasındadır.

  Günümüzde, 421 şubesi ve 12,300 çalışanı ile hizmet veren banka, ülkenin yaşadığı ekonomik buhrandan, temel bankacılık ürün ve hizmetleri, gelişmiş ve gelişmekte olan teknolojik altyapısı, uzman personel kadrosu ile sektörde konumunu daha da güçlendirerek çıkmıştır.

  Bağlı bulunduğu Çukurova Holding'in TMSF'ye olan borçları nedeniyle holding tarafından %51'lik hissesi Koç Holding bünyesindeki Koç Finansal Hizmetler'e satılmıştır.

+ Yorum Gönder