+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Mutlu olmanın 10 temel kuralı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Mutlu olmanın 10 temel kuralı
  Mutlu olmanın 10 temel kuralı


  mutluolmann10temelgreti.jpg

  1. Kendini tanı.. (Sokrates) Kendi içinde yolculuk yap. Günlük tut. Kalbin gönlün vicdanIn ne diyor? Neyi öne çıkartıyor? Dünyaya bilinçli bakmanın yolu başta bu iç yolculuktan geçiyor.

  2. Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol!.. (Mevlana) Dürüst ol adil ol hakça düşün. İçinden gelen sesin öne çıkardığı değerleri koru. Hayatta bir şeyleri korumak için ayakta kalmazsan her şey seni düşürür.

  3. En yukarda aşk var!. (St.Paul). Sesi müziğe dönüştüren aşktır. Aşk olmazsa sevgi ilişkileri yoksa ihtimam eksikse hayatin kuru bir daldan farkı kalmaz.

  4. Dünyayı hayal gücü döndürür. (Albert Einstein). Yaptığımız her şey hayal kurarak başlar. Hayat -herkes için- hayalleri gerçekleştirmek ve yapabileceğinin en iyisi olabileceğinin en güzeli peşinde gitmektir. Bobby Kennedy'nin sözü gibi: "Diğerleri dünyaya bakıyor ve 'Neden' diye soruyor. Ben bambaşka bir dünya düşünüyor ve 'Neden olmasın' diye soruyorum.

  5. Fazla güzellik göz çıkarmaz!. (Mae West).. Güzel hayat doya doya yaşanır. Mutluluk paylaşılır hayati sevme hissi coşkuyla beraber gelir. Ruhun müziğinde "Haydi bastır göster kendini" temposu vardır. Kibir değil coşku!

  6. Fırsatlar yakalandıkça çoğalır. (Sun Tzu). Başarı cesaret ister başlangıçtaki cesaret sonradan inanca dönüşür. İnanç insanlığa daha iyi hizmet arzusuna dönüştüğünde fırsatlar yelpazesi yukarı bir seviyede tekrar açılır.

  7. Ya yap ya yapma. Kararsızlık yok!. (Yoda-Yıldızlar Savaşı). Hayat seri hareket karar ve kararlılık gerektirir. Tereddütte kalanlar geride kalır. Hayatin üstüne gitmezseniz hayat sizin üstünüze gelir.

  8. Mükemmellik ekleyecek bir şey kalmadığında değil alınacak bir şey kalmadığında oluşur. (Antoine de St.Exupery). Hayatinizi basitleştirin. Basite indirge.. Daha indirge bir kere daha indirge O zaman ne kalıyor ona bak. İstekler listenizi kısa tutun. kısa tutun ki yoğunlaşabilesiniz. Güneş ışığına büyüteç tutmak gibi odaklanmazsanız hayati yakamazsınız.

  9. Kabiliyet yoksa sanatçı olmaz ama çalışılmadıkça kabiliyet hiç bir işe yaramaz.. (Emile Zola) . Ancak akilli bilinçli ve odağı şaşmayan çabalar sonrası olası potansiyelin yapabilecekleri gerçekleşir. Elması yontmadıkça elinizde sadece bir taş parçası vardır.

  10. Hayatı yaşamanın iki yolu var. Biri hiçbir şey mucize değilmiş gibi yaşamak.. Diğeri her şey mucizeymiş gibi yaşamak!.. (Albert Einstein). Şükretmeyi unutmamak gerek!.
 2. ÖZGEN
  Üye

  İnsanın aklı öyle bir güçte yaratılmıştır ki insan kendini kontrol edemediğinde olumsuz duyguların yerleşmesine neden olabiliyor ya da kendine duygu ve düşüncelerine hakim olarak olumsuz duyguların kendini esir etmesine engel olabilir.
+ Yorum Gönder