+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Kına nasıl yapılır , Kına neden yapılır , Kına nedir , Kına hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kına nasıl yapılır , Kına neden yapılır , Kına nedir , Kına hakkında bilgi
  KINA

  kina nedir.gif


  Kına özellikle Arabistan’da yetişen kına ağıcının yapraklarının kurutulup öğütülmesi ile elde edilen bir toz. Bu ağaç büyüklük itibariyle Arabistan kirazı (sedir ağacı)na, yaprakları da zeytin yaprağına benzer. Kına (hına) ile erkeklersaç ve sakallarını, kadınlar ise saçlarını ve ellerini soyarlar. Sade olarak kullanıldığı gibi, çivitle karıştırılarak ta kullanılır. Turuncuya çalan kırmızımsı hoş bir rengi vardır. İnsanların tedavi maksadı ile kullandıkları görülmüştür.

  Kına soğutucu ve vücudu rahatsız etmeden kurutucu özelliklere sahiptir. Kına, vücuda sürülür; sertlikleri yumuşatır. Su ile kaynatılarak ateş yanığı üzerine sürülürse gayet faydalıdır. Soğutucu, hafif rutubet verici ve yumuşatıcı özelliğe sahiptir.
 2. DİLAN
  Üye

  Kına çok eski zamanlardan beri varlığı bilinmekte ve kullanılmaktadır. Hem rengi hem de kokusu nedeni ile kullanılan kına sağlık sorunları nedeni ile de kullanılmaktadır.
+ Yorum Gönder


KINA ELDİVENİ NASIL YAPILIRirir