+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Cam nasıl yapılır , Cam neden yapılır , Cam nedir , Cam hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Cam nasıl yapılır , Cam neden yapılır , Cam nedir , Cam hakkında bilgi
  CAM HAKKINDA BİLGİ
  cam nedir.jpg
  Cam Nasıl Yapılır?

  Cam, çoğunlukla saydam veya yarısaydam halde kullanılan, genellikle sert, kırılgan olan ve sıvıların muhafazasına imkân veren inorganik katı[1] malzeme. Antik çağlardan beri gerek inşaat, gerekse süs eşyası olarak camdan yararlanılmaktadır. Günümüzde halen en basit araç gereçlerden iletişime ve uzay teknolojilerine kadar çok yaygın bir kullanım alanı vardır.

  Cam ani soğutulmuş alkali ve toprak alkali metal oksitleriyle, diğer bazı metal oksitlerin çözülmesinden oluşan akışkan bir malzeme olup ana maddesi (SiO2) silisyumdur. Cam amorf yapısını koruyarak katılaşır. Üretim sırasında hızlı soğuma nedeniyle kristal yapı yerine amorf yapı oluşur. Bu yapı cama sağlamlık ve saydamlık özelliğini kazandırır.

  Cam ilk olarak antik çağlarda üretilmiştir ancak bulunuş tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Mevcut en eski cam eşyalar, Afrikada’da bulunmuş M.S 1500′lü yıllara ait boncuklardır
 2. DİLAN
  Üye

  Cam, antik çağlardan beri kullanılmasına rağmen günümüzde kullanım alanı oldukça genişlemiş neredeyse baktığımız her yerde camdan yapılmış çeşitleri görmek mümkün.
+ Yorum Gönder


cam resmi,  cam resimleri