+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Ortalama hız sınırı, Ortalama hız tespiti, Radar, Ortalama hız kontrolü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Ortalama hız sınırı, Ortalama hız tespiti, Radar, Ortalama hız kontrolü
  ORTALAMA HIZ SINIRI HAKKINDA BİLGİ


  h-z-g-stergesi.jpg

  Araç seyirlerinde hızlı gitmelerini önlemek amacıyla kurulan sabit veya bölgesel radar sistemlerinden sonra şimdide yeni uygulama olarak ortalama hız sınırı devreye girdi nedir ortalama hız sınırı, eskiden radarların yerini bilen radar aracını veya sabit radar yerine geldiğinde yavaşlayarak geçen sonra ise tekrar hızlanan araçların artık ilk kamera radar sistemlerine girdiklerinde hızları plakaları giriş saatleri kaydediliyor sonra bir sonraki kamera radar sistemine gelindiğinde tekrar aynı şekilde ölçüm yapıyor ama bu sefer ilk kayıt ile 2. kayıt karşılaştırılıyor, bu mesafe içerisinde ne kadar hızla gitmişsin bunu tespit ederek ekranda gösteriyor.

  Ceza konusuna gelirsek henüz kesinleşmiş bişey yok, hız sınırlarına uyulduğunda ekranda bir teşekkür yazısı çıkmakta.

  13.07.2010 tarih ve 27640 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6001 sayılı Karayolları Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun’un çerçeve 34 üncü maddesi ile 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 50 inci maddesinde değişiklik yapılmış olup, bu değişiklik doğrultusunda Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 01 Eylül 2010 tarih ve 27689 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Özellikle kamyonet ve panelvan türü araçlar için 21.03.2012 tarihinde Resmi Gazete ’de yayınlanarak yürürlüğe giren Karayolları Trafik Yönetmeliğinde değişiklikte kamyonet tanımı yeniden belirlenmiş olup buna göre “Kamyonet: Azami yüklü ağırlığı 3.500 kilogramı geçmeyen ve yük taşımak için imal edilmiş motorlu taşıttır. Sürücü ve yanındaki oturma yerleri dışında başka oturma yeri de bulunabilen, sürücü bölümü gövde ile birleşik kamyonetlere panelvan denir
 2. ÖZGEN
  Üye

  Trafik kazalarının oluşmasına neden olan en önemli sorunlardan bir tanesi de hız sınırını aşmaktır. Bu hız sınırını takip etmek amacıyla ortalama hız sınırı getirilmiştir.
+ Yorum Gönder