+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Afrika ormanlarında yaşayan insanlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Afrika ormanlarında yaşayan insanlar
  Afrika Ormanlarında Yaşayan İnsanlar Hakkında Bilgi

  Afrika ormanlarında yaşayan insanlar1.jpg

  Orta Afrika'da Ekvator ormanlarında yeryüzünün en kısa boylu insanları yaşıyor. Pigme olarak adlandırılan bu insanlar genelde 1 buçuk metreyi aşmayan boylarıyla biliniyor. Kökeni uzun zamandır gizemini koruyan pigmeler, arklı diller konuştukları, farklı ormanlık alanlarda yaşadıkları, yiyecek topladıkları ve avlandıkları Afrika'dan ekvator bölgelerine yayılmışlar.

  Afrika pigmelerinin boylarını ortak bir atadan mı aldıkları yoksa her bir kabilenin boyunun ormanda yaşamaya uyum sağlayacak şekilde birbirinden ayrı olarak mı geliştiği konusu hala bilinmiyor. Ancak Batı Orta Afrika'daki pigmelerin geçmişinin, 2 bin 800 yıl öncesine kadar dayandığı ifade ediliyor. Pigmeler ergenlik dönemlerine kadar tıpkı diğer modern insanlar gibi bir gelişme seyri göstermekte ancak ergenliğin son aşamasında büyümeleri duruyor.
 2. DİLAN
  Üye

  Afrika yüzölçümü en büyük olan kıtalardan bir tanesidir. Yüzölçümünün büyük olmasından dolayı çeşitli kültürden insanlar farklı yaşayış tarzları ile birbirinden ayrılmaktadır.
+ Yorum Gönder


afrika ormanlarında yaşayan insanlar,  afrika ormanlarında yaşam,  basigi.ormada.yaşayan.insanlar,  afrikada ormanda yaşayan insanlar,  afrika ormanda yaşayan insanlar,  pigme