+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Ehliyetim Kayboldu Ne Yapmalıyım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Ehliyetim Kayboldu Ne Yapmalıyım
  KAYIP EHLİYET HAKKINDA BİLGİ

  1. Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne hitaben yazılmış dilekçe.
  2. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (2 Adet)
  3. Kaybolan sürücü belgesinde mevcut değil ise, kan grubu belgesi
  4. Üç (3) adet fotoğraf
  5. Sürücü belgesi kart ücreti 62.00 TL

  Yukarıdaki dokümanların hazır edilmesi gerektiği belirtiliyordu. Dilekçe dışında hepsini hazır ettim ve gittim. Ancak hepsine gerek duyulmadı. Tam olarak şöyle;
  1. Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne hitaben yazılmış dilekçeyi oradan veriyorlar. Boşlukları dolduruyorsunuz.
  2. Nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet fotokopisi yeterli oluyor. Ancak nüfus cüzdanı aslı olmadan işlem yapamazsınız.
  3. Kaybolan sürücü belgesinde mevcut değil ise, kan grubu belgesi gerekiyor. Eğer ehliyetiniz çok eski değilse, zaten ehliyet alırken kan grubunuz da sağlık muayenesinde tespit ediliyordu diye hatırlıyorum. Ben 2002 yılında almıştım ehliyetimi ve üzerinde kan grubu yer alıyordu. O nedenle bu belgeye gereksinim kalmadı.
  4. Üç (3) adet fotoğraf deniyor ancak 2 adet fotoğraf yetiyor.
  5. Sürücü belgesi kart ücreti 62.00 TL denildiği gibi. Bunu da işlem esnasında sizden alıyorlar. Yani bu ödemeyi, yeniden çıkacak ehliyetinizi teslim alırken yapmıyorsunuz.
  6. Tüm listeye ek olarak ve tek zaman alabilecek uygulama olan; parmak izi alma işlemi, yoğunluğa göre biraz vakit alabiliyor.
  7. Ehliyeti kaybetmenin bir cezası bulunmuyor. Sadece kart ücreti ödüyorsunuz.
  8. Gazeteye kayıp ilanı vermeniz gerekmiyor.
 2. DİLAN
  Üye

  Ehliyetini kaybeden kişiler gazete ilanı vermek yerine yeni bir tane çıkarmak aynı zamana denk geleceğinden kaybolduğu zaman yeni bir tane çıkarmak için işlemlerin yapılması gerekir.
+ Yorum Gönder


ehliyetim kayboldu,  ehliyetim kayboldu 2014,  ehliyetim kayboldu ne yapmaliyim,  ehliyetim kayboldu ne yapmalıyım 2014,  Ehliyet Ehliyetim kayboldu ne yapmalıyım