+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Çanakkale temalı hediyelik eşya Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Çanakkale temalı hediyelik eşya
  ÇANAKKALE HEDİYELİK EŞYALAR İLE İLGİLİ YAZI VE RESİMLER

  Çanakkale temalı hediyelik eşya4.jpg

  Çanakkale temalı hediyelik eşya1.jpg

  Çanakkale temalı hediyelik eşya2.jpg

  Çanakkale temalı hediyelik eşya3.jpg

  Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde, "Çanakkale Savaşları" konulu "Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması" yapıldı. Kaymakamlık, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü ve Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin iş birliğiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığının himayesinde Opet Petrolcülük A.Ş'nin sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmaya, 35 üniversiteden 53 tasarımcı eserleri ile katıldı.

  Eceabat Kaymakamı Bülent Uygun, tasarımcıların eserlerinin Eceabat Gençlik Merkezi'nde sergilendiğini belirterek, "Bu yarışmanın ileride mutlaka tekrarlanması gerekiyor. Profesyonel tasarımcılar sadece Çanakkale'de değil, Dumlupınar gibi diğer ören yerleriyle ilgili de yeni çalışmalarla daha kaliteli ürünler ortaya çıkarabilirler. Bu, Çanakkale Savaşları alanında yapılan ilk yarışma. Kaymakamlık olarak ödüllendirdiğimiz eserlerin telif hakkını da aldık.

  Telif hakkını aldığımız bu eserler, daha sonra görüştüğümüz atölyelerde yaptırılacak" dedi. Jürinin dereceye girenleri belirlediği eserlerin 11 Nisan Pazartesi günü İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi'nde düzenlenen törende açıklanacağını belirten Kaymakam Uygun, ortaya çıkan eserlerin Çanakkale Savaşı'nı çok iyi ifade ettiğini sözlerine ekledi.

  Proje Koordinatörü Ergün Nuhut ise, projenin sadece Eceabat'a has olmadığını belirterek, "Bu tüm Türkiye'deki tarihi zenginliklerin olduğu şehirlerin ortak problemi. Bu bir teşvik yarışması ve bir ilk olacak" diye konuştu. Opet Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, yarışmanın önemine dikkat çekerek, eserlerin Çanakkale Savaşı'nı çok iyi yansıttığını söyledi
 2. DİLAN
  Üye

  Çanakkale'nin simgesi haline gelene Çanakkale savaşı, o günleri hatırlatan Tür insanını ve Türk askerini yöresel kıyafetleri ile özlü sözleri ile hediyelik olarak raflarda yerlerini almıştır.
+ Yorum Gönder