+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Bülent ecevit in kıbrıs barış harekatı mesajı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bülent ecevit in kıbrıs barış harekatı mesajı
  20 TEMMUZ SABAHI SAAT 06.10’DA ECEVİT’İN YAPTIĞI RADYO KONUŞMASI

  “Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kıbrıs’a indirme ve çıkarma harekâtı başlamış bulunuyor. Allah milletimize, bütün Kıbrıslılara ve insanlığa hayırlı etsin. Bu şekilde insanlığa ve barışa büyük hizmette bulunmuş olacağımıza inanıyoruz. Öyle umarım ki kuvvetlerimize ateş açılmaz ve kanlı bir çatışma olmaz.

  Biz, aslında savaş için değil, barış için, yalnız Türklere değil, Rumlara da barış getirmek için Adaya gidiyoruz. Bu karara ancak tüm politik ve diplomatik yolları denedikten sonra mecbur kalarak verdik. Bütün dost ülkelere, bu arada son zamanlarda yakın istişarede bulunduğumuz dost ve müttefiklerimiz Birleşik Amerika’ya ve İngiltere’ye, meselelerin müdahalesiz ve diplomatik yollardan halledilebilmesi için gösterdikleri iyi niyetli çabalar için şükranlarımı belirtmeyi borç bilirim.

  Eğer bu çabalar sonuç vermediyse elbette sorumlusu bu iyi niyetli gayretleri gösteren devletler değildir. Tekrar bu hareketin insanlığa milletimize ve tüm Kıbrıslılara hayrılı olmasını dilerim.”
 2. DİLAN
  Üye

  Kıbrıs geçmişten günümüze kadar önemini korumaktadır. Ecevit Türk askerlerini Kıbrıs'a gönderdiği zaman radyodan Türk milletine seslenerek haberdar etmiş ve dualarını istemiştir.
+ Yorum Gönder