+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda insanın aklından geçenleri okumak mümkünmü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  insanın aklından geçenleri okumak mümkünmü
  İNSANIN AKLINDAN GEÇENLERİ OKUMAK MÜMKÜN OLABİLİR Mİ?

  akil okuma.jpg

  Bilim adamları tarafından yapılan araştırma, beyinde sözcüklerin nasıl oluştuğunu ortaya çıkardı. Bilim camiasında çığır açan ve akıldan geçenlerin okunmasını sağlayacağı belirtilen buluş, beyinde sözcüklerin oluşumunu öğrenerek sözcükleri izlemeyi mümkün kılıyor.

  Bilim insanları tarafından gerçekleştirilen bir buluş sayesinde insanın aklından geçenleri okumak mümkün olabilecek!

  Washington Üniversitesi’nin Nörobilim ve Teknoloji Merkezi Başkanı Eric Leuthardt tarafından yürütülen araştırmada epilepsi hastası olan 4 kişinin beynine toplam 64 elektrot yerleştirildi.

  Araştırma ekibinin asıl görevi epilepsi hastalığının sebeplerini ortaya çıkarmaktı. Ancak bilim adamları çığır açan başka bir buluş keşfetti. Elektrotlar beyinde 40′tan fazla bölgenin İngilizce diline tepki verdiğini tespit etti.

  Bu birbirinden farklı sinyaller aynı zamanda akıl okumaya da imkan verecek. Bir bilgisayar programının geliştirilmesiyle birlikte bu sinyaller kullanılarak insanların düşüncelerini okumak mümkün olabilecek.
 2. DİLAN
  Üye

  Her şeyin insanın beyninde bittiği bir gerçek. İnsan kendi beyni ile enerjisini kullanarak bazı nesneleri harekete geçirdiğini görürüz. İnsan beynini okumak üzerinde yapılan çalışma olumlu netice verileceği ümit edilmektedir.
+ Yorum Gönder


aklindan gecenleri okuma teknoloji