+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Vampir bir efsane mi yoksa gerçek mi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Vampir bir efsane mi yoksa gerçek mi
  VAMPİRLER İLE İLGİLİ BİLGİ

  Vampirlerin gerçek mi yoksa bir efsaneden mi ibaret olduğu herkesin kafasını meşgul etmiştir. Birçoğumuz bunları saçma sapan bir efsane olarak değerlendirse de aslında vampirlerin olduğuna dair birçok kanıt vardır.

  Bundan iki yıl önce ilk defa nette dolaşırken Lilith diye bir kelimeye rastladım. Lilith Ademin ilk karısı olarak geçiyordu. Bu aklımı çok karıştırdı, sonuçta Havva’nın Adem’in karısı olduğunu biliyordum. Ancak Lilith kavramı bunu baştan aşağı yıkıyordu.

  Lilith efsanesi aslında oldukça yaygın bir efsanedir. Asıl kökeni Tevrat’tan gelmektedir. Bildiğiniz üzere kutsal kitaplardan biri olan Tevrat’ta Lilith hakkında oldukça geniş bir yer verilmiştir;

  Efsane vampirleri nasıl kapsıyor diye düşünüyorsanız Lilith’in vampirlerin anası olduğunu düşünülüyor


  İşte o ünlü efsane;

  Lilith ve Adem cennette mutlu mesut yaşayan iki insandır. Mutlulardır ancak konu cinsel yaşama geldiğinde değişir. Adem üstte olmak isterken Lilith karşı çıkar ve ikisininde topraktan yaratıldığını eşit olduklarını söyler. Ancak Adem buna aldırmaz ve Lilith cennetten kaçarak yeryüzüne iner.

  Lilith yeryüzünde başka bir düşmüş melek olan Lucifer(şeytan) ile karşılaşır. Lucifer ona eşitiymiş gibi davranıp saygı gösterir ve Lilith de onun bu davranışlarından etkilenip aşık olur. Bundan sonra Şeytan ve Lilith özlemektedir. Allah’tan yeryüzünde karı-koca olarak yaşamaya başlarlar.

  Cennette ise Adem Lilith’i Lilith’i geri getirmesi için yalvarır, Allah Adem’in yalnızlığını görünce yeryüzüne Lilith’e melek gönderir ve geri cennete çağırır.

  Lilith yeni yaşamından memnundur. Geri dönmek istemez. Melek Lilith’in cevabını Allah’a iletir Allah ise o gece Adem uyurken onun kaburgasından Havva’yı yaratır. Böylece Adem ve ikinci karısı Havva cennette mutlu bir şekilde yaşamaya başlarlar.

  Havva’nın yaratılışı Lilith’in kulağına gider. Lilith kıskançlık içinde Şeytanın yardımıyla öc almaya karar verir ve yılan şeklinde cennete girer. Burada Adem ve Havva’yı yasak meyve elmayı yemeğe ikna eder.

  Adem ve Havva cennetten atılır.(*Bu kısım Kur’an’da da vardır) Adem ve Havva yeryüzünde Lilith ve Şeytan ile karşılaşır ve iki tarafta savaşa başlar. Her iki tarafında oğulları ve kızları bu savaşı yönetmektedir.

  Allah bu savaştan rahatsızlık duyar ve Lilith’in en büyük ve en güçlü oğlu Akim’e (bazı yerlerde Cain veya Carius olarak geçmekte) üç tane melek gönderir.

  Melekler Akim’in yanına gider ve şöyle derler;

  -Ey Lilith’in ve Lucifer’in cocuğu Akim, Allah’ından af dile, af dile ki bu savaş bitsin, sende ailende cennete geri dönebileceksiniz.

  Ne var ki Akim Babasının kötülüğünü ve annesinin gururunu almıştır. Teklifi reddeder.

  Bunun üzerine ilk melek ilk laneti verir;


  -Senin türünde olanlar bir daha güneşi göremeyecek, eğer güneşi görürsen tenin küle dönüşecek.

  *Bu lanetle Akim artık karanlıkta yaşamaya mahkum olmuştur*

  İkinci melek yine af dilemesini söyler ama Akim tekrar reddeder, ikinci lanet gelir;

  -Bundan böyle yemek yiyemeyeceksin ağzına aldığın her şey küle dönüşecek, eline aldığın şeyler çürüyecek, sadece kanla besleneceksiniz.

  Son melekte af dilemesini söyler Akim yine reddeder ve son lanet gelir;

  -Ateşten korkacaksınız, ateş sizi yokedebilen tek şey olacak.

  *Bu lanetten Akim’in ölümsüz olduğunu anlıyoruz.*

  Bu üç lanet geldikten sonra Akim bağırarak kendini yere attı. Ağlamaya başladı ancak gözyaşları yerine kan damlaları geliyordu. Bunu bir kaba doldurup içti ve kaderini kabul etti.

  Böylece vampir efsanesi doğmuş oldu.

  Biliyorum, bunları okuduktan sonra aman ya efsane sonuçta diyebilirsiniz, ancak tek kanıt bu değil;

  Alman bir bilim adamı vampirleri araşırdı ve ilginç sonuçlar elde etti.

  -Orta çağda bir takım gizemli cinayetler oluyordu. Bu cinayetler şöyleydi;

  *Bir köyde biri ölmüş, cesette boynunda ısırık izleri gören köy halkı hayvan saldırısı diyerek bunun üzerinde çok durmamış ancak cinayetler artınca köy halkı toplanıp buna neyin sebep olduğunu öğrencmek istemiş, işte bu sırada bu cinayetler aniden duruyor ve bu köyün en yakın komşu köyünde aynı cinayeler başlıyor. Bu olay tekrarlanıp duruyor. Yani öldüren şey insaların onu aradığından haberdar ve sürekli kaçıyor.*

  Şimdi, eğer olay gerçekten böyleyse neden artık böyle şeyler olmuyor diyebilirsiniz; yanıt basit,

  -Orta çağda şehirler şu anda yaşadıklarımız gibi değildi. Polis yoktu. Halk o kadar güvende değildi. Ayrıca şehirleşme az olduğu için vampirlerin mağara veya ormanda saklanması çok kolaydı. Ayrıca bir köyde saklanmakta o kadar zor olmazdı.

  Bahsettiğim bilim adamı bu köylerde*hala ayakta olanlarda* araştırmalar yapmış ve cesetleri incelemiştir. Gerçekten de bu cesetlerin ölüm nedenlerinin kan kaybı olduğu ortaya çıkmıştır.
 2. DİLAN
  Üye

  Kan ile yaşayan insanın mümkün olmadığını çünkü kanı fazla olan insanların kan vermesi gerektiği bilinir. Bazı insanlara göre ise vampirin gerçekli hayalden ibaret olmadığıdır.
 3. Ziyaretçi
  Bence harika bir site olmuş. Çok ilginç bilgiler verdiniz. Teşekkürler.
 4. Muhammed
  Özel Üye
  Vampirlik aslında bir hastalıktır. Bizlere sinemalarda ve televizyonlar anlatılan vampirler gibi değiller elbette fakat insanları asosyal bir yaşama sürükler ayrıca hem psikolojik hemde fiziki olarak birçok rahatsızlıklara neden olan bir rahatsızlıktır.

 5. Ziyaretçi
  evet güzel bir site olmuş ama gerçekten de vampirlerin olduğu halen anlamış değilim kesin bir bilgi olsa var yada yok gibi bizim merakımızı giderir

+ Yorum Gönder


vampirler gerçek mi yoksa efsane mi,  vampir bir efsanemi yoksa gerçekmi