+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Basketbol zıplama teknikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Basketbol zıplama teknikleri
  BASKETBOL ZIPLAMA TEKNİKLERİ HAKKINDA BİLGİ


  Basketbol zıplama.jpg


  1- ilk olarak en az 40 cm uzunluğunda iki tane engel bulmalı ( sehpa, çanta. ) Daha sonra bu engelleri aralıklı bir şekilde koyun. Engeller konduktan sonra üstlerinden zıplayabildiğiniz en üst noktaya kadar zıplayın.Bu hareketi 1 set 10 defa olacak şekilde 3 setten yapın.

  2- İlk alıştırmanın ardından duvara sırtınızı yaslayarak çömelin (sandalyeye oturur gibi ama altınızda sandalye olmayacak..)Neyse bu şekilde 1,5 dk. bekleyin. Bunu da 3 defa yapın.

  3- Engellerden bir tanesini aldıktan sonra çift ayak bi sağa bi sola zıplayın. Bunu da 3*10 setten yapın. Set aralarında 2 dk. dinlenme de war.

  4- 38*39;ün aynısı ama bu sefer tek ayak olacak.

  5- Daha sonra zıplayabildiğin kadar ileriye zıpla ve yere değdiğin anda bi daha zıpla(durmak yok). Bu şekilde bunu 10 defa yine 3 set halinde yap.

  6- Son olarak da konulan engellerden bi tanesini alıp üzerine in çık yaparak 3*10 setten yapabilirsiniz. Ama bu son olan yapılmayadabilir.
 2. ÖZGEN
  Üye

  Diğer sporlarda olduğu gibi basketbol oyununda da spora hazırlanmak için gerekli bazı antremanların yapılması ve müsabakaya hazırlıklı gidilmesi için yapılan hareketlerdir.
+ Yorum Gönder