+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Yağlı boya renk isimleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Yağlı boya renk isimleri

  YAĞLI BOYA RENK RESİMLERİ İLE İLGİLİ BİLGİ


  Yağlı boya renk isimleri.jpg

  Winton Yağlıboyaları, Winsor & Newton''un daha uygun bir fiyat çerçevesi içinde ürettiği yağlı boyalardır. Fiyat düzeyi sabit tutularak elde edilebilecek en geniş renk çeşitliliği sağlanmış ve sanatçının kullanımına sunulmuştur. 47 renkten oluşan renk paleti, amatör sanatçılar ve geniş yüzeyleri ekonomik olarak kaplamak isteyen sanatçılar için uygundur.

  Winton serisinin diğer uygun fiyatlı yağlıboyalara göre birçok üstünlüğü vardır. Serideki renkler, boyanın kütle rengi (tüpteki renk), alt tonu (boya ince bir tabaka olarak sürüldüğündeki eğilimi), dayanıklılığı ve opaklığı göz önüne alınarak seçilmiştir. Bu sayede sanatçı maksimum derecede ton elde edebilir.

  Yüksek orandaki pigmentasyon sayesinde iyi bir örtücülük sağlar. Pigmentasyonda en yeni teknoloji kullanıldığı için serideki bütün renkler birbiri ile karıştırılabilir. Winsor & Newton''un bütün renk formülleri boyaların kurumasını hızlandıracak şekildedir. Böylece alt katmanların kuruma sorunu büyük ölçüde ortadan kalkar.

  Boyaların kuruma süreleri iki ile on iki gün arasında değişir.Boyanın hafif katı yapısı fırça ve spatula darbelerinin kalıcı olmasını sağlar. Winsor & Newton, formülleri, üretimi ve kalite kontrolü ile mükemmel nitelikte bir seri ortaya çıkartmıştır.
 2. ÖZGEN
  Üye

  Boya keşfedildikten sonra siyah beyaz renkler dışında farklı renkleri ve tonları kullanma imkanı bulduk. Renkleri soluk, mat, canlı olarak biçimlendirerek kişilerin zevkine bırakılmıştır.
+ Yorum Gönder


renkler ve isimleri,  renk isimleri,  renklerin isimleri,  renkler ve isimleri türkçe,  tüm renkler ve isimleri,  renkler