+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Renk değiştiren hayvan isimleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Renk değiştiren hayvan isimleri

  RENK DEĞİŞTİREN HAYVANLAR

  Yaz mevsiminin bitimiyle birlikte birçok bitki yavaş yavaş kurur ve renkleri yeşilden kahverengiye döner. Bu bitkilerle birlikte yaşayan bazı böcekler de bu duruma uygun olarak renk değiştirirler. Öyle ki bu böcekler bir zeminden diğerine geçtiklerinde bile renklerini hızlı bir şekilde değiştirebilir. Üstelik bu hızlı renk değişimi sadece ergin , canlılara ait bir özellik değildir. Kelebek pupaları ve tırtılları da ortama göre renk değiştirebilecekleri kompleks sistemlerle , Allah tarafından donatılmışlardır
  . Örneğin baykuş kelebeklerinin tırtılları yaz başında yeşil renklidirler, fakat yazın sonlarında tüylerini döktükleri için yeni derileri kahverengi olur. Başka bir örnek olarak çatal kuyruklu kelebekler ve beyaz kelebekler yazın başlarında ortamın yeşil , rengine uygun yeşil renkli pupalar üretirken, yazın sonlarında ise kahverengi pupalar üretirler.
  Renk değiştiren hayvan isimleri.jpg
 2. ÖZGEN
  Üye

  Allah bütün canlılara farklı güzel mücizevi özelliklerle donatmıştır. Bazı hayvanları ise kendilerini koruyabilmeleri için bulundukları ortamın rengine dönüşerek bunu sağlamaktadırlar.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Renk değiştirmesiyle meşhur olan hayvanların başında bukalemun gelmektedir. Bukalemun hangi renk cismin üzerine gelirse gelsin, onun rengine bürünerek kendini kamufle edebilen bir hayvandır.
+ Yorum Gönder


renk değiştiren hayvan,  renk değiştiren hayvan adı,  renk değiştiren hayvan ismi,  renk değiştiren hayvanın adı,  renk değiştiren hayvanın ismi,  renk değiştiren hayvanlar