+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Kutsal Ittifak Nedir Kısaca Söylermisiniz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Kutsal Ittifak Nedir Kısaca Söylermisiniz

  Kutsal ittifak nedir kısaca söylermisiniz

  KUTSAL İTTİFAK KISACA NEDİR


  Kutsal İttifak, tarihin çeşitli dönemlerinde Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri olan Papa'nın teşvikiyle Avrupa ülkeleri arasında kurulan ittifaklardır. Bu ittifakların çoğu Osmanlı Devleti'ne saldırmayı hedef almışlardır:
  Kutsal İttifak (1495), ya da "Venedik İttifakı", Papa VI. Alexander tarafından Fransa'ya karşı toplanmış bir ittifak.
  Cambrai İttifakı, Papa II. Julius tarafından Venedik Cumhuriyeti'ne karşı toplanmış, Fransa Kralı XII. Louis, Kutsal Roma İmparatoru I. Maximilian ve İspanya Kralı II. Fernando'yu içeren ittifak.

  Kutsal İttifak (1538), Papa III. Paulus tarafından Venedik Cumhuriyeti'nin ısrarıyla Osmanlı Devleti'ne karşı toplanmış kısa süreli ittifak.
  Kutsal İttifak (1571), Papa V. Pius tarafından Osmanlı Devleti'ne karşı toplanmış Akdeniz'in bütün Katolik güçlerini kapsayan ittifak.
  Kutsal İttifak (1684), Papa XI. Innocentius tarafından Osmanlı Devleti'ne karşı toplanmış, Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu, Venedik Cumhuriyeti, Malta Krallığı, Lehistan-Litvanya Birliği ve Rus Çarlığını kapsayan ittifak.
  Kutsal İttifak (1717), Papa tarafından Osmanlı Devleti'ne karşı toplanmış Papalık Devleti, Portekiz, Venedik ve Malta'nın katıldığı ve Matapan Muharebesi'yle sonuçlanan ittifak
 2. ÖZGEN
  Üye

  Adı üstünde kutsal ismi ile anılan bu birleşmeler ortak bir dini savunan ülkeler ortak hedeflerine yönelik olarak bir araya geldikleri ve hedefleri için mücadele ettikleri anlaşmalardır.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Kutsal İttifak, haçlıların birleşmesi olarak adlandırılabilir. Belirli dönemlerde papanın isteği ile Avrupa'daki Hristiyan devletlerin kurdukları bir ittifaktır. Kurulan bu ittifakların genel amacı Osmanlı İmparatorluğunu ortadan kaldırmak amacı taşımaktadır.
+ Yorum Gönder