+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Cinler Ne Kadar Yaşar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cinler Ne Kadar Yaşar
  cinler ne kadar yaşar

  cinler ne kadar yaşar kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Cinler Ne Kadar Yaşar

  CİNLER


  Cinler.jpg

  Cinler, dumansız ateşten yaratılmış varlıklar olduklarından. hız ve zaman onlar için söz konusu değil. Çok süratli hareket eden ve yaşayan varlıklar olduklarından dolayı, ömürleri insanların zamanına göre hesap edilirse, tahmini 800 ilâ 1000 yıl arasında bir ömür yaşadıktan ortaya çıkar. Hz. Allah söyle buyurmaktadır. "Cine gelince, O'nu da kavurucu ateşten yarattık." (15/27) Biz insanlar çamurdan yaratılmış varlıklarız.

  Cinler ise dumansız ateşten yaratılmıştır ve bu yüzden ömürleri de ateştendir. Ateşten çok korkarlar ve yanarak ölürler. Tabi ki kimin ne kadar yaşayacağını, ömrünün süresini Hz. Allah bilmektedir. Bizler, sadece ortalama bir yıl verebiliriz.

  Cinlerin yeryüzündeki sayılarına gelince, yine tahmini olarak söylüyorum, dünyada beş milyar insan varsa, cinler altı yedi milyardır. Bazı insanlar cinlerin insanlardan üstün olduklarını, en güçlü varlık olduklarını sanırlar, bu asla doğru değildir, çünkü en mükemmel varlık insandır. Lakin cinlerin de alim olanları var, bu ilim ehli olan cinler tabii ki cahil insanlardan üstündürler.

+ Yorum Gönder