+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Fotoğrafçılık Forumunda Pastel Boya Resim Yapılışı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Pastel Boya Resim Yapılışı
  Pastel Boya Resim Yapılışı

  1-Boyamaya başlamadan önce iyi bir eskiz yapmanız önemlidir.Ön eskizi koyu renk bir pastelle yapın.En karmaşık form tabaktır, dolayısıyla tabağa zaman ayırmaya hazırlıklı olun.tabağın biçimini düzgün bir hale getirene kadar çizim yapmanız gerekebilir.

  2-Renk üzerinde çalışmaya başlamadan önce, çizimi bir bezle soluklaştırın ki koyu tonlar fazla kontrast oluşturmasın.En koyu tonları meyvelerin üstünde uygulayın; nar için koyu turuncu, eriklerin üzerindeki gölgeli tonlar için leylak kırmızısı.eriklerin açık kısımlarını leylak pembesi ile boyayın.En parlak renkleri armut üzerinde uygulayın ve elmaya da sarımsı bir renk sürün.

  3-Masanın üzerindeki eriği çok parlak bir pembe ile boyayın, hurmayı da pembe,turuncu ve yeşille.Bu bölgedeki renkler parmakla hafifçe kaynaştırılır.Arka planın öne çıkması için masa örtüsünü çok parlak bir beyazla boyayın.Başlangıçta pastel çubuğuna sıkı baskı uygulayın.Pastel çubuğun ucunu kullanarak tabaktan dışarıya doğru özgürce çizgiler çizin.

  4-Masa örtüsü üzerine taşmış herhangi bir pastel rengi varsa bezle hafifçe üzerinden geçin.Tabağın kenarını ve arka planı çok açık bir krem rengine boyayın.Ancak, üretilen rengin fazla kontrast oluşturmasına izin vermeyin.Soldaki narı çok parlak bir turuncuya boyayın.Tüm bu dokunuşlar meyve renkleriyle arka plan arasındaki renk türü ve ton kontrastının çok iyi dengelemesini sağlayacaktır.
  pastel-boya-resim-yap-l-2.jpg

  Pastel Boya Resim Yapılışı4.png 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Resim çizilirken bir çok farklı boya ile yapılmaktadır. bu boyalar faklı özelliklere sahip olduğu için aynı resimi iki farklı boya türü ile yaptığın zaman her ne kadar aynı olsalar da boyanın türü nedeni ile farklı görünmektedirler. ayrıca pastel boya ile resim yapmak en azından güzel resimler yapmak diğer resimlere oranla daha zordur.
+ Yorum Gönder


pastel boya meyve tabağı,  meyve tabağı çizimleri,  tabakta meyve,  meyve tabağı çizimi,  yağlı boya meyve çalışmaları,  masanın üstünde meyve tabağı