+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Fotoğrafçılık Forumunda Portre Resim nasıl çizilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Portre Resim nasıl çizilir
  Portre Resim

  Portre resim; belli bir kimsenin yüz ve baş karakterini gösteren resimlere denir. Baş, göğüs ve hatta dize kadar yapılabilir. Portre resim yaparken modelin duruşu ve ışık çok önemlidir. Tam cepheden yapılan portreler o kimseyi iyi tanıtır. Ne var ki simetrik ve hareketsiz olduğu için göze hoş görünmez. Profilden yapılanlar da hem hareketsiz olur hem de iyi bir tanıtım yapamaz.

  En iyi portreler, başı biraz sağa veya sola döndürerek hareket sağlananlardır. Model, gözlerini ışığa çevirmemelidir; çünkü gözler çabuk yorulur ve kamaşır. Modelin hareket etmesi ise işimizi güçleştirir. En iyisi ışığın yandan gelmesi ve modelin de karşıya doğru bakmasıdır.

  Her resim yapan, ayna karşısında kendi portresini rahatlıkla çizebilir. Bu şekilde çalışmalar bir çok ressam tarafından uygulanmıştır. Fotoğrafa bakarak yapılan portre çalışması resim yapana iyi bir beceri kazandırmadığından, uygun görülmez. Heykel sanatında yapılan üç boyutıu portre çalışmalarına büst de


  portre-resim-nas-l-izilir8.jpg


  Portre Resim nasıl çizilir7.jpg 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Portre resimleri k kişinin verdiği her hangi bir poz ile resminin çizilmesine denir. potrelerde kişi olduğu gibi çizilir. ve portre resimlerin de genel olarak çizilen kişinin sadece kafası çizilir. ama çok güzel bir şeydir hele birinden sizin potreniz çizilmiş olarak hediye edilmesi çok daha özel ve güzel bir hediyedir.
+ Yorum Gönder