+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Garip olaylar Forumunda 21 Aralık 2012 Şirince ve Bugarach Köyleri İnancı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  21 Aralık 2012 Şirince ve Bugarach Köyleri İnancı  21 Aralık 2012 Şirince ve Bugarach Köyleri İnancı Hakkında
  İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı olan Şirince Köyü son zamanlarda maya takvimi kehanetleri nedeniyle turist akınıyla karşı karşıya kaldı. Yaygın inanca göre Şirince Köyü ve Güney Fransa’daki Bugarach Köyü 21 Aralık 2012′de olması öngörülen kıyametten etkilenmeyecek.
  Mavi Enerji Grubu olarak tanınan bir grup 21 Aralık 2012′de sonlanan Maya takvimine dayanan inanışları çerçevesinde, kıyametten yeryüzünde sadece Şirince ile Fransa’nın güneyindeki Bugarach köyünün etkilenmeyeceğini düşünüyor. Bu gruptakiler ayrıca Hz. İsa tarafından kurtarılacaklarına inanıyorlar.  irince-k-y-.jpg  Fransa’da yetkililer, 21 Aralık’ta mistik bir yer olarak sığınak oluşturacağına inanılan dağlık bölgeye erişimi engellemeyi planlıyor. (Bugarach Köyü)

  Bu düşünce nedeniyle yılın bu zamanlarında boş olan Şirince Köyüne bir turist akını yaşanmakta. Köylüler ve Turizmciler bu ilgiden memnun görünüyorlar.  bugarach-k-y-fransa-.jpg  Şirince’deki turizmcilerin sözleri:

  Engin Vatan, “2012 yıl sonu için yoğunluk daha sene başından başladı. Aralık ayının 15′inden yıl sonuna kadar olan dönemde normalde Noel nedeniyle hiç yabancı müşterimiz olmazdı, ama bu yıl tam tersi oldu. Dünyanın her yerinden daha çok yabancıların akın ettiği bir dönem oldu”

  Mustafa Yıldırdı: “Bu yıl Maya takvimindeki hadiseden dolayı bir rezervasyon patlaması var. Odalarımızın çoğu satılmış durumda” dedi.

  İlkan Gülgün “Dünyada, Şirince’nin enerjisinin çok yüksek olduğuna, burada ‘mavi akım’ dedikleri bir enerjinin var olduğuna inanan insanlar var” “Şirince’ye bir gemi gelecekmiş, insanları alıp bir yere götürecekmiş. Böyle bir inanış var, yoğunluğu buna bağlıyoruz”
 2. ismail eski
  Devamlı Üye

  Bilim adamları maya takvimini reddetti ve Dünya'nın sonu bir gök cismi ile olacaksa bunun kendileri tarafından yıllar öncesinden tespit edebileceklerini söylediler ama bilim damlarının bu yorumuna yorum yapan bazı insanlar eğer Dünya'nın sonunu kimse bilemez ancak Allah bilir ve Dünya'nın sonunun bir sebebi olacaksa o da insanların bilinçsiz davranışları yüzünden doğal dengenin bozulmasıyla olur şeklinde yorum yaptılar
+ Yorum Gönder