+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Doğumdan sonra ne zaman cinsel ilişkide bulunulabilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Doğumdan sonra ne zaman cinsel ilişkide bulunulabilir
  Doğumdan sonra ne zaman cinsel ilişkiye girilebilir

  Sezaryenle olsun normal doğumla olsun doğum sonu kanaması tümüyle bitmeden ilişkide bulunmak doğru değildir. Genel olarak döl yolunun iltihaptan koruyucu ortamı kanama sırasında etkilenir, mikropların üremesi kolaylaşır. Doğumdan sonra rahim de kolay iltihaplanır.
  Bu nedenle kanamanın bitmesini beklemek, iltihaplı hastalıklardan korunmak için doğru bir davaranıştır. Kanama ve doğum sonu kanlı akıntılar kesilmiş, doğum kanalı iyileşmişse ve ağrı hissedilmiyorsa cinsel ilişkinin genellikle sakıncası yoktur. Ancak emzirilmiyorsa ilk 25 günde yumurtlama olabileceği bu nedenle de gebelikten korunmak gerektiği unutulmamalıdır.
 2. Betul
  Devamlı Üye

  İster sezeryan isterse normal doğum ya da diğer tür doğumlardan sonra ilişkiye girmek doğru değildir.Doğumdan sonra rahim daha kolay iltihaplaşabilir.Eğer doğum kanalınız iyileşmişse ve ağrı hissetmiyorsanız ilişkide bulunabilirsiniz.
+ Yorum Gönder


doğumdan sonra ilişkiye ne zaman gidilir,  dogumdan sonra iliskiye ne zaman gidilir,  dogumdan sonra ilişkiye ne zaman gidilir,  doğum sonrası ilişkiye ne zaman gidilir,  sezeryan doğumdan sonra ilişkiye ne zaman gidilir,  dinimizde doğumdan sonra ne zaman ilişkiye girilir