+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Tüp Bebek Gebelik Hesaplama Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Tüp Bebek Gebelik Hesaplama
  Tüp Bebek Gebelik Hesaplama

  Tüp Bebek Gebelik Hesaplaması
  Gebelik Hesaplama Tüp Bebek
  Gebelik Hesaplama Cetveli

  Tüp bebek Gebelik hesaplaması normal gebeliklerde olduğu gibi son Adet tarihine göre hesaplanır.

  Aşağıdaki gebelik hesaplama cetveli, hamilelik hesaplama cetveli tablomuzdan gebelik haftası hesaplama için yapmanız gereken öncelikle son adet tarihinizin ilk gününü Mavili Kısımlarda bulmanız gerekiyor.

  Gebelik Haftası Hesaplama için

  1- Aşağıdaki tablomuzda, pembe ve mavi renkli bölümler göreceksiniz. Son adet tarihinizin ilk günü, hangi ay ise, Mavili kısımda ay ay aşağı doğru inin ve mavili yerde o ayı bulun. Örneğin son adet tarihiniz 17 temmuz ise, tabloda 13. satırda mavili Temmuzu bulacaksınız.

  2- Sonra mavili kısımda ayın gününü bulun.17 temmuz için, temmuz ayında ilerleyin ve 17 rakamını bulun.

  3-Günün altındaki kırmızılı sayı, muhtemel doğum tarihinizin günüdür. Buradan hamilelik hesaplama, gebelik hesaplama için kırmızlı kısmın sağ ve solundaki aylara dikkat edip doğum haftasının tarihini hesaplayabilirsiniz.

  Örnek: 17 temmuz için tabloda temmuz 17′nin altında 23 rakamı var. Altındaki kırmızı satırda, hangi ay olduğunu anlamak için kırmızı tablonun sağına ve soluna bakıyoruz. Nisan ve Mayıs yazıyor. Yani nisan 7 ile başlayıp mayıs 7 ile bitiyormuş. 23 rakamı o halde nisana aittir. 17 temmuzun muhtemel doğum günü 23 nisan olacaktır. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  tüp bebek ile hamilelik hamile kalamayan kişilerin doktorların yardımları ile hamile kalma yöntemleridir kesin bir sonucu vardır sağlık bakımından normal doğum kadar değildir.
+ Yorum Gönder