+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Tüp Bebek Kaç Para Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Tüp Bebek Kaç Para
  Tüp bebek maliyeti ne kadar


  Tüp bebek fiyatları Dünyanın birçok ülkesinde 9-10 bin dolar arasında maliyete ulaşan ''Tüp bebek'' uygulamasının Türkiye'de ki maliyeti 3000 tl civarı.Türkiye’de 60 tüp bebek merkezi var. Tedavi ücreti 1400-2700 dolar, ilaç maliyeti ise 1500 ile 2 bin 800 TL arasında değişiyor.

  Emekli sandığına bağlı iseniz, kumrunuzun sağladığı haklardan yaralanabilmek için, Üniversite hastaneleri veya Sağlık Bakanlığı’na bağlı Eğitim ve Araştırma hastanelerinden “tüp bebek uygunluk “ raporu almanız gerekmektedir. Raporu almaya hak kazandığınız taktirde, tedavinizin 1.123 YTL lik kısmını kurumunuzdan alma hakkı doğmaktadır. Yapılan tüp bebek işlemlerinden sonra ,” tüp bebek uygunluk raporu” , merkezlerde tedavi gördüğünüze dair “epikriz” ve “sevk “inizle kurumunuza başvurduğunuzda, 1.123 YTL lik miktar size belirli bir zaman sonra, kabul edildiği taktirde, geri ödenecektir. Ayrıca tedavi sırasında erkekten ameliyat ile sperm elde edilmesi gerektiği durumlarda Mikro – TESE ameliyatının 600 YTL lik bölümü kurumunuz tarafından karşılanacaktır.

  İlaç raporunuzun da olması halinde ilaç bedelinizin %80 lik kısmını da Emekli Sandığı ödeyecektir.
 2. biricik03
  Yeni Üye

  valla tüp bebek biraz pahalı bişi devlette biraz daha ucuz ama biz artık dayanamadık özele gitmeye karar verdik inşallah bu sefer selman bey sayesinde bu sefer tutacak bir sürü özel merkez araştırdık pahalı ama başarı oranları daha yuksek
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Tüp bebek ülkemizde biraz pahalı özellikle özelde yaptırılacaksa 15 ve üzeri paraya mal olabiliyor. Ama emekli sandığına tabi ise üniversite hastanelerinden alacağınız rapor ile tüp bebek maliyetinizi baya düşürebilirsiniz.
+ Yorum Gönder