+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12346 ... SonuncuSonuncu
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Bebek kaçıncı haftada doğar? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Bebek kaçıncı haftada doğar?
  bebek kaçıncı haftada doğar hakkında bilgi

  Gebeliğin sonuna doğru heyacanla bebegimizin hangi haftada doğacagına merakla bekleriz.

  Bebek gebeligin kaçıncı haftasında kanala girer en çok merak edilen soruların başında gelir.

  Erkekler bebekler aksi bir durum söz konusu degilse tam 9 ay 15 gün içerisinde doğar.

  Kız bebekler ise erkek bebeklere nazaran 1 hafta 15 gün önce dünyaya gelebiliyorlar. Bu konu ilgili bir haberde ise şu bilgilere ver verilmekte. Erkek bebeğe hamile kadınların daha fazla enerjiye ihtiyaç duydukları için daha fazla yedikleri belirlendi. Araştırmaya göre, erkek bebeğe hamile bu kadınlar, kız bebeğe hamile kadınlara göre, yüzde 10 oranında daha fazla kalori, yüzde 8 oranında daha fazla protein yakıyor, daha yüksek oranda karbonhidrat ile yağlı hayvansal ve bitkisel besinler tüketiyor. Erkek kızdan ağır Harvard’da görevli salgın hastalıklar uzmanı Rulla Tamimi, normalde bir erkek bebeğin kız bebekten daha ağır doğduğunu, elde ettikleri bulguların bunun nedenini daha iyi anlamalarını sağladığını belirtti. Daha fazla enerjiye ihtiyaç duyuyorlar ABD’de, hamileliklerinin 3 ile 6 ayı arasında olan 244 kadının yedikleri üzerinde çalışan araştırmacılar, erkek bebek bekleyen kadınların, muhtemelen cenin testislerinin salgıladığı erkeklik hormonundan dolayı daha fazla enerjiye ihtiyaç ihtiyaç duyuyor, bu da kadını daha çok yemeğe teşvik ediyor. Bununla birlikte, erkek bebeğe hamile kadınların, bebeğin cinsinin annenin kilosunu etkilememesi nedeniyle, diğer hamile kadınlardan daha fazla kilo almadıkları belirtildi.
 2. Ziyaretçi

  ben 41 haftalık hamileyim kız bebek bekliyorum ama henüz doğum yapmadım normalmi
 3. Zeyneb
  Bayan Üye


  ben 41 haftalık hamileyim kız bebek bekliyorum ama henüz doğum yapmadım normalmi
  Gebelik süresi gerçekte 38 haftadır.Ancak belli bir tarih olması açısından gebe kalınan gün değil son adet tarihi esas alınarak hesaplamalar yapılır. Bu nedenle gebelik 40 hafta veya 280 gün veya 9 ay 10 gün olarak belirtilir. Siz gene doktorunuza gorunun şimdiden geçmiş olsun allah analı babali büyütsün

 4. Ziyaretçi
  aynen bende arkadaş gıbı 40 hafta 3 günlük hamıleyım kız bebegım olacağını soyluyorlar ama hala doğum yapmış deılım açıkçası endıselıyım gec doğum olabılırmı ?

 5. FERAY
  Devamlı Üye
  aynen bende arkadaş gıbı 40 hafta 3 günlük hamıleyım kız bebegım olacağını soyluyorlar ama hala doğum yapmış deılım açıkçası endıselıyım gec doğum olabılırmı ?

  GÜN AŞIMI (GEÇ DOĞUM) (GÜN GEÇMESİ)

  41 haftadan uzun süren gebeliklere gün aşımı, sürmatürite, postterm, miad geçmesi, postmatürite, gün geçmesi, günü dolmak gibi isimler verilir. Bu sınır bazı yerlerde 42 hafta olarak kabul edilir. Yaklaşık olarak tüm gebeliklerin %3'ünde görülür. Çok genç ve yaşı büyük annelerde daha sık rastlanır bu duruma. Ortalama gebelik süresi insanoğlunda son menstrüel periodun ilk gününden itibaren 280 gün yani 40 haftadır.

  Nedeni net olarak bilinmemektedir.

  Günaşımı tanısı koyulurken annenin söylediği son adet tarihi kadar eski ultrason ölçümlerinin güncellenmesi de (özellikle hamileliğinilk 4 ayında girilen ultrasonlar) çok önemlidir.

  Günaşımının getirdiği riskler:
  Plasentada dolaşım bozulmasına bağlı olarak oksijen ve besin maddelerinin yeterince taşınamaması sonucu fetal distres gelişebilir. Bu nedenle özellikle gün aşımı olan gebeliklerde, bebek hareketleri bir sağlık göstergesi olarak dikkatlice izlenmelidir. Oksien yetersizliğinin artması fetusta mekonyum denen ilk dışkının yapılmasına neden olur. Bebek doğmadan amniyon sıvısı içine yaptığı bu ilk dışkı doğum sırasında ve hatta anne karnında bebeğin akciğerlerine kaçabilir. Mekonyum aspirasyonu denen bu durum bebekte ciddi sorunlara yol açabilir. Ayrıca gün aşımı doğan bebeklerin bir kısmı iri bebek olabilir. Bebeğin suyulma azalma (oligohidramnios) olabilir ve bu da kordon sıkışması gibi bazı riskleri arttırır.


 6. Ziyaretçi
  Bende 33hafta 5gunluk hamileyim kiz bebek bekliyorum doktorum herseferinde erken dogum yaparsin diyor bebek cok asagidaymis oneri bekliyorum (şuara bebek)

 7. ELMAS
  Bayan Üye
  Bu durumda olup da 35. haftada doğum yapanlar var. Doktorların önerisi bol bol yatarak dinlenmek. Doktorunuz kötü haber verirken önerilerde de bulunsa iyi olacakmış.

 8. Ziyaretçi
  Su an 33 haftalğm erkek bebeğim olucak kacinci haftada doğar

 9. Ziyaretçi
  Bende 33 haftalık hamileyim erkek bebek bekliyorum merak ediyorum bende ne zaman doğar

 10. Fatma
  Administrator
  Su an 33 haftalğm erkek bebeğim olucak kacinci haftada doğar

  Bende 33 haftalık hamileyim erkek bebek bekliyorum merak ediyorum bende ne zaman doğar
  Allah sağlıklı bir şekilde kucağınıza almanızı nasip eder inşallah. Hamileliğin 40. haftası doğum zamanı olarak kabul edilmektedir. 37 haftadan itibaren gerçekleşen doğumlar zamanında gerçekleşmiş olarak kabul edilmekte, 37 hafta öncesi doğumlara ise erken doğum adı verilmektedir. Erken doğumlarda bebeğin anne karnında geçirdiği hafta sayısı düştükçe, doğumun seyri de beklenen tipik özelliklerden uzaklaşmakta ve gerek süreler, gerekse belirtiler açısından farklılıklar içermektedir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12346 ... SonuncuSonuncu


erkek bebek kaç haftada doğar,  bebek kaç haftada doğar,  erkek bebek kaçıncı haftada doğar,  erkek bebekler kaçıncı haftada doğar,  bebek kaç haftalık doğar,  erkek çocuğu kaç haftada doğar