+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Dünyada Erkek Nesli Tükenecek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Dünyada Erkek Nesli Tükenecek
  Dünyada Erkek Nesli Tükenecek

  Ünlü bilim dergisi Focus, dünyada erkek neslinin tükeneceğini açıkladı ve hatta bunun için bir tarih bile verdi! Yapılan tahminlere göre dünyanın sadece kadınlara kalacağı tarih çok da uzak değil Özellikle "erkeksiz doğum" teknikleri üzerinde yapılan araştırmaların bu dönüşümü artıracağı belirtildi.
  Bilindiği gibi her geçen yıl bilim dünyasında kaydedilen gelişmelerle "erkeksiz doğum" mümkün olabilecek.
  İskoç bilim adamları, 2005’te ilk kez sperm kullanmadan ve klonlama yöntemine başvurmadan insan embriyosu yarattıklarını, yani "bakire döllenmenin" ilk adımları çoktan attıklarını açıklamışlardı. Bilim adamları kadınlardan alınan doku örnekleriyle hem sperm hücresini hem de yumurta hücresini laboratuvar ortamında üretmenin mümkün olacağını belirtmişlerdi. Ancak kadınlar sadece X kromozomu taşıdığı için erkeklerde bulunan Y kromozomunun laboratuvarda elde edilecek olan yumurta ve spermden ortaya çıkması olanaksız olduğundan, "erkeksiz doğum" yoluyla dünyaya gelecek olan bebeğin erkek olma olasılığı da yok. Bu nedenle her geçen yıl erkek nüfusunun daha da gerilemesi tahmin ediliyor.
  Focus’un tahminlerine göre gelecekte dünyamızı bekleyen gelişmeler ise şöyle:

  • 2108’de tüm dünyada kadınların erkeğe ihtiyacı olmadan hamile kalabileceği klinikler yaygınlaşacak.
  • 2128’de dünya nüfusunun yüzde 70’i kadınlardan oluşacak.
  • 2158’de sperm bankaları tamamen boşalmış olacak ve son tüp ve son erkek bebek dünyaya gelecek.
  • 2238’de dünyadaki son erkek ölecek ve tüm dünya kadınlara kalacak. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  dünya da erkek nesli tükenecek bu olay kesin olmamak ile birlikte orta ya atılan bir durumdur ama gözlemler ile karar verilecek olur sa bu bir gerçek dünyada bulun ailelerin yüz de doksanı kızları erkeklerinin iki katıdır.ve dünya çapında kızlar erkeklerin 4 katı olduğu belirlenmiştir.
+ Yorum Gönder