+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Doğum kurkusu yenmenin yolları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Doğum kurkusu yenmenin yolları
  Doğum kurkusu yenmenin yolları


  Sağlıklı bilgi edinin: Doktorunuzla konuşun ve kafanızdaki soruları paylaşın.


  Fiziksel ve duygusal endişelerinizi birbirinden ayırt edin: Fiziksel sonuçlardan duyduğunuz endişeler; doğru ve güvenilir bilgi kaynaklarıyla normal düzeye çekilebilir. Ancak derinde yatan duygusal nedenlerden kaynaklanan doğum korkusu, doğuma dair doğru bilgilenmeyle giderilemeyebilir; psikolog yardımı gerekebilir.


  Doğum sonrasındaki hayatınızı planlamaya çalışın: Nerede doğum yapacağınız, doğuma girecek doktor, doğum esnasında sizinle birlikte olacak yakınlarınız, eve döndükten sonra size destek olacak kişiler ve çalışıyorsanız işyerinizle ilişkiler gibi konuları doğumdan önce planlayın.


  Kendinize zaman ayırın: Doğum öncesindeki aylarda rahatlamak için kendinize ve sizi rahatlatan aktivitelere vakit ayırmaya çalışın. Bu aktiviteler stresinizi azaltmanıza yardımcı olur.


  Yardım alın: Doğum korkusu günlük yaşamınızı olumsuz etkilemeye başlarsa ve bunlarla tek başınıza baş edemediğinizi hissederseniz profesyonel yardım alın. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Doğum korkusu hemen her kadının yaşadığı bir korkudur bunun nedeni ise çevrede doğum yapmış olan kişilerin onu korkutmasıdır bu korkuyu yenmenin en iyi yolu olumlu düşünmek ve kendinize zaman ayırmaktır ve doğum sonrası planlar hazırlamak sizin korkularınızı yenmenize yardımcı olur.
+ Yorum Gönder