+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Bebek uyutma yöntemleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bebek uyutma yöntemleri
  Bebek uyutma yöntemleri,

  ​Bebekleri sürekli taşıyarak uyutmanız iyi bir yöntem değildir. Bebekleri müziklerle, ayaklarınızın üstünde sallayarak veya emzdirerek hemen uyumasını sağlayabilirsiniz.  Bebek Nasıl Uyutulur?


  Evet artık siz bir sorun bulamadınız. Öyleyse belki de bebeğiniz huy değiştirmeye başlamıştır. Uyutma stilinizi değiştirin. Onu artık memede uyutamıyorsanız, ayaklarınız alıp sağa sola sallamayı denemelisiniz, olmuyorsa yine aynı pozisyonda çok şiddetli olmadan yukarı aşağı hoplatmaya başlayabilirsiniz. Beşiğinde veya salıncağında sağa sola sollama işini daha şiddetli yapabilirsiniz. Sevdiğini göreceksiniz. Bir battaniye içine bebeği koyup sallamayı denemelisiniz. Yalnız baştan uyarayım bebeklerin çok sevdiği bu stil hakkında ebeveynleri “-Nerden alıştırdık biz buna?!” diyerek hayıflanmaya başlayabilirsiniz. Çünkü bu stil oldukça yorucu ve en az iki kişi ile yapılacak bir stildir. Yalnız kalan biriyseniz onun yerine duvardan duvara ya da tavandan olacak şekilde 4 sağlam ip bağlayıp bu ipleri arasına sereceğiniz bir nevresimle kuvvetlendirebilir, bebeğinizi içinde sallayabilisiniz.

  Evet belki zordur çocuk bakmak. Onlara karşıdan bakmak. Çünkü eğer gözlerinin içine bakabiliyorsanız evladınızın, hiç de zor olmadığını düşünmeye başlayacaksınız. Aslında kolay matematik. Siz onları sevin, çünkü onların tüm dünyaya sevgiyle bakması ve insanlığı sevebilmesi için tek ihtiyacı bu. Ve herhangi bir şeyi ilk yaptığında gülümseten bebeğinizin, herzaman, her yaptığında sizi tekrar tekrar gülümsetebilmesi dileğiyle.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Bebek uyutma yöntemleri aslında bebeği sallamaya alıştırmanızı ben pek önermem bu durum bir süre sonra çocukta alışkanlık haline geliyor ve uzun yıllar sallanarak uyutulmak isteyebiliyorlar aslında bebeklerin ilk doğduklarında sallama alıştırılmasalar sallanmayı hiç aramayacaklardır sallamak yerine hafif bir müzik eşliğinde sırtına masayjyaparak uyutmanız bebeğinizi daha çok sakinleştirecektir.
+ Yorum Gönder