+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Gebelikte egzersiz yaparken nelere dikkat edilmelidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Gebelikte egzersiz yaparken nelere dikkat edilmelidir
  Gebelikte egzersiz yaparken nelere dikkat edilmelidir

  Ağır raket sporları gibi düşmenize veya yaralanmanıza sebep olabilecek sporlardan kaçınmalısınız. Karın bölgenize gelebilecek hafif darbeler bile gebelikte ciddi sonuçlar yaratabilir. Gebeliğin ilk üç ayından sonra sırt üstü yatarak yapacağınız egzersizlerden kaçınmalısınız. Bu bebeğinize gidecek kan miktarını azaltabilir. Uzun süreler ayakta kalmaktan da kaçınılmalıdır. Havanın sıcak olduğu dönemlerde aşırı terlemeyi önlemek amacıyla günün erken saatlerinde ya da geç saatlerinde egzersiz yapılmalıdır. Odada egzersiz yapıyorsanız ortamın iyi havalanmasına özen göstermelisiniz. Bir fan yardımıyla serinleyebilirsiniz. Susuz hissetmeseniz bile bol sıvı almak da diğer önlemler arasındadır. Dengeli beslendiğinizden emin olun. Normal olarak gebeler egzersiz yapmasalar bile günlük olarak 300 kalorilik ek besine gereksinim duyarlar.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Aşırı ağır hareketler yapmamaya özen göstermeliler 3 aydan sonra bellerini zorlayacak hareketlerden mümkün olduğunca kaçınmalı spor yapacakları ortamın havalandırılmasına dikkat etmeliler. Her gün 300 kalori almaya özen göstermeliler spor yaparken rahat ve fazla terletmeyen kıyafetler tercih etmeliler.
+ Yorum Gönder