+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Bebek aç olunca ağlarmı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bebek aç olunca ağlarmı
  Bebek aç olunca ağlarmı

  Bebekler aç olunca ağlayabilir. Bebekler her ağladığı zaman anneler koşarak onları kucağına alıp onu emzdirir​. Bebekte buna alışır ve sürekli ağlamaya başlar çünkü ağladığı zaman sizin geleceğinizi bilir.

  Açlık ağlamaya neden olan en önemli nedenlerdendir. Bu nedenle ağlıyorsa sabırsız bebeğin hemen beslenmesi sağlanmalıdır. Çoğu kez ağlama, annenin sütünün yetersiz olduğunu düşünüp, gereksiz yere ek besine başlamasına neden olur. Bir bebek ayda ortalama 500-600 gr alıyorsa anne sütü yeterlidir, bu durumda ağlamanın başka bir nedene bağlı olduğu düşünülmelidir. Ek besinler, genelde bebeğin ağlamasını azaltmaz ve bazen ağlamayı artırabilir.

  Bebek 2 haftalık, 6 haftalık ve 3 aylık dolaylarındayken büyüme hızlandığı için bu dönemlerde bir kaç gün aç gözükebilir ve daha sık beslenmek isteyebilir. Bu dönemlerde daha sık emzirilmesi gerekir.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Bebekler sadece ağlayarak iletişim kurarlar bir anne bebeğinin neden ağladığını belli bir süre sonra ses tonundan anlayabilmektedir. Acıkan bebek ağrısı olduğu zamandan farklı bir tonda ağlar ve genellikle bütün anneler bebeklerinin acıktığını ağlama tonunda anlayabilmektedir.
+ Yorum Gönder