+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Yeni doğan bebeğin yatağı nasıl olmalıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Yeni doğan bebeğin yatağı nasıl olmalıdır
  Yeni Doğan Bebeğinizin Yatağı Nasıl Olmalı, Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Yatak seçiminde mümkünse antibakteriyel ve doğal kauçuktan imal edilmiş lateks yataklar tercih edilmelidir, fakat bu yataklar diğerlerine göre daha pahalıdır. Bunların dışında uygunu orta sertlikte bir yaylı (yarı ortopedik) yataktır. Piyasalarda 70 x 130 cm. veya 70 x 140 cm ebatlarında iki çeşit yatak bulunmaktadır, fakat bazı yatak üretici firmalar istenilen ölçüye uygun yatak üretmektedirler. Genellikle çocuğunuz bu yatakları 4 – 4,5 yaşına kadar kullanabilir. Yatak karyolaya tam oturmalı, bebeğin kolunu ya da kafasını sıkıştırabileceği boşluklar olmamalıdır.
  Yatağın daha temiz kalması açısından yıkanabilir yatak koruyucu kullanabilirsiniz. Çarşaf ile yatak arasına sıvı geçirgenliğini önleyecek bir koruyucu ( alez ) takılmalıdır. Böylece kusma, çiş gibi sızıntıların oluşturacağı, temizlendiği halde oluşacak bakterilere ve kokuya engel olabiliriz. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Yeni doğan bebeklerde yatak ve yastık seçimi doğru olmalıdır. Bebekler genelde rahat uyumadıkları için annenin sıkılmasına ve rahatsız olmasına neden olur bunun olmaması için bebeğinizin rahat bir şekilde uyması için Yatak karyolaya tam oturmalı, bebeğin kolunu ya da kafasını sıkıştırabileceği boşluklar olmamalıdır.
+ Yorum Gönder


yeni doğan bebek için yatak seçimi