+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Tüp Bebek Tedavisinde Yaş Sınırı Kaçtır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Tüp Bebek Tedavisinde Yaş Sınırı Kaçtır
  Tüp Bebek Tedavisinde Yaş Sınırı Kaçtır

  Tüp Bebek tedavisinde yeni düzenleme.Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu, normal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftlerin bebek özlemine son veren tüp bebek tedavisiyle ilgili yeni düzenlemeler içeriyor.

  Mevcut düzenlemede 40 olan yaş sınırı yeni sistemde 39'a, 3 olan deneme sayısı ise 2'ye düşürüldü. Genel Sağlık Sigortası'nın yürürlüğe girmesiyle özel-kamu ayrımı kalkacağı için Sosyal Güvenlik Kurumuyla anlaşmalı her merkeze başvurulabilecek.

  Özel merkezlerde tüp bebek sahibi olmak isteyen hastalarda normal yöntemlerle çocuk sahibi olunamadığı ve ancak yardımcı üreme yöntemiyle çocuk sahibi olunabileceğinin, kurumca yetkilendirilmiş sağlık hizmet sunucularının sağlık kurulları tarafından tıbben mümkün görülmesi şartı aranacak.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Tüp bebek bebek özlemi çeken ve normal yollarla bebek sahibi olmayan anne adaylarına uygulanan bir gebe kalma yöntemidir. Tüp bebek yöntemi için sınır yaş 40 ken 39 düşürülmüştür. Sağlık sigortası ile gebelik hakkı 23 ten ikiye düşürülmüştür. Sosyal kuruma bağlı tüm tüp bebek merkezinde sigorta ile tüp bebek yapılabilmektedir.
+ Yorum Gönder