+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Tüp bebek tedavisinde beslenme nasıl olmalıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Tüp bebek tedavisinde beslenme nasıl olmalıdır
  Tüp bebek tedavisinde beslenme nasıl olmalıdır

  Tüp bebek tedavisinde nasıl beslenmeli,tüp bebek uygulamasında beslenmenin önemi çok büyüktür.Tedavi öncesinde tedavi sürerken ve sonrasında çocuk sahibi olmayı isteyen çiftlerin,beslenmelerine çok dikkat etmeleri gerekmektedir.Tüp bebek tedavisinde beslenme kişiye özgün olmalıdır.

  Tüp bebek tedavisinde nasıl beslenmeli bunu doktorunuza da danışarak ondan fikirde alabilirsiniz.

  Sigara içen kadınların gebe kalma oranı içmeyenlere göre daha düşük. Üreme sistemine zarar veren alkol ve sigarayı içmemelisiniz.

  - Haftada üç gün balık yemeyi ihmal etmemelisiniz.

  - Suni tatlandırıcılar diyet programında kullanılabilir fakat tüp bebek tedavisinde kullanmayın.

  - Çay ve kahve tüketimini azaltmalısınız. Hatta kahveyi tümden bırakın çayı da çok seviyorsanız açık içmeye çalışmalısınız.

  - Pişirme tekniği en uygun ve yüksek şekilde vitamin protein mineral alınması için çok önemli. Kızartmalar yerine ızgara veya fırında az yağlı pişirilmiş yemekleri tercih etmelisiniz.

  - Makarna ve sebzeleri az suda haşlayarak pişirmelisiniz.

  - Gebelik öncesi tedavide anne adayının folik asit alması folik asitten zengin besinlerle beslenmesi şart. Folik asit yeşil yapraklı sebzelerde fındık badem ve baklagillerde yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Bu yiyeceklerin miktarları da önemlidir. Haftada 3 kez kuru baklagil haftada 50 gr. badem haftada 50 gr. fındık yemelisiniz.

  - İyi kaliteli bir uyku ve yürüyüş de önemlidir. Haftada 3 defa düzenli yürümelisiniz.

  - C vitamininden zengin gıdalar seks hormonlarının iyi çalışmasını sağlar. Bol miktarda kivi limon portakal mandalina biber yemelisiniz.

  - Bezelye brokoli havuç vitamin ve mineral açısından zengin sebzelerdir. Günde 1 havucu salatada; bezelye ve brokoliyi de zeytinyağlı sebze olarak tüketmelisiniz.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Tüp bebek yaptıran kadınlar gebe kaldıktan sonra beslenmelerine daha çok dikkat etmelidirler. Tüp bebek yaptıran kadınlar düzenli olarak beslenmeye dikkat etmelidirler. Tüp bebek yaptıran kadınlar doktorlarının nasıl beslenmelerini önermiş ise o şekilde beslenmeleri gerekir. Gebelik sırasında tüm gıda gruplarından yeteri kadar amaya dikkat etmeleri gerekmektedir.
+ Yorum Gönder