+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Hamilelik süresince yaşanan bulanık görüş ne anlama gelir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Hamilelik süresince yaşanan bulanık görüş ne anlama gelir
  Hamilelik süresince yaşanan bulanık görüş ne anlama gelir?

  Hamile kadındaki hormonal değişimler bu tür rahatsızlıklara sebep olan etmenlerden biridir. Artan hormonlar, gözyaşı üretimini azaltabilir, bu da gözlerde kuruluğa ve tahrişe yol açabilir. Göz yuvarlağı, kornea ve mercek bu evrede değişime uğrayabilir. Tüm bu değişimler görüşte türlü bozukluklara sebebiyet verebilir.
  Hormonal değişimlerden farklı olarak, görüş bozukluğu çok önemli problemlerin işaretçisi de olabilir. Eğer bu semptomlar ciddi baş ağrısı ve baş dönmesi ile beraber yaşanıyorsa bir doktora görünmek ve bunlara yol açan nedenleri tespit etmek faydalı olacaktır.
  Bazı durumlarda, görüntü bozukluğu baş dönmesiyle beraber yaşanır. Gebelik süresince yaşanan baş dönmesinin sebepleri arasında artan gebelik hormonları bulunmaktadır. Bu hormonlar kan damarlarını rahatlatır ve genişletir. Bu kan basıncını düşürür ve beyne giden kan miktarını azaltır. Fakat ısrarcı baş dönmesi migren, anemi gibi ciddi rahatsızlıkların habercisi olabilir.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Hamilelik sırasında gözlerde hormonlara bağlı olarak kuruluk oluşabilmekte ve buna bağlı olarak bulanık görme oluşabilir. Artan hormonlar göz yaşı üretimini azaltarak bulanık görmeye sebep olabilmektedir.
+ Yorum Gönder